Az angol baloldal EU-s állampolgárok ellen uszít, miközben migránsokat simogat
2017.07.23. 16:58
A brit Munkáspárt némileg megegyezik a hazai ellenzékkel, ők is olyan fajsúlyos témákban hallatják a hangjukat, mint a genderfluid mosdók ügye, de nagy hívei a migráció támogatásának is, azonban azt is megtudhattuk, hogy a muszlimok a jó migránsok, az európai munkavállalók terhet jelentenek a szigetország számára. Ha már a Munkáspárt programjánál tartunk, fontos kiemelni azt a momentumot, amikor a brit egészségügyi rendszert kritizálták, sőt egyenesen diszkriminációt kiáltottak, amiért az nem vállal mellműtéteket transzneműeken. Nos, ehhez képest ma szintet lépett a Jeremy Corbyn által vezetett párt, és elkezdett a munkaerőpiaccal foglalkozni.
Jeremy Corbyn a brit "közszolgálati" média politikai magazinműsorában kijelentette: a Labour a brit EU-tagság megszűnése után a brit gazdaság mindenkori munkaerő-piaci igényeihez szabva határozná meg a munkaerő-bevándorlás szabályozását.
Corbyn szerint Nagy-Britanniában továbbra is dolgoznának európai munkavállalók, csakúgy, mint brit munkavállalók az Európai Unió tagországaiban, véget érne viszont “az alulfizetett munkások nagybani importja Közép-Európából”.
A Munkáspárt vezetője és miniszterelnök-jelöltje szerint ez a jelenség – elsősorban a brit építőiparban – pusztító hatást gyakorol a foglalkoztatási kondíciókra, mivel az alacsony bérért dolgoztatott külföldiek miatt a vállalatok helyi munkaerőt bocsátanak el.
Corbyn hozzátette: kormányzati pozícióban a Munkáspárt megtiltaná a munkaközvetítő ügynökségeknek az alacsony bérű külföldi munkaerő tömeges toborzását, és előírná, hogy a cégek az álláslehetőségeket először mindig helyben hirdessék meg.
A Munkáspárt vezetője már a múlt hónapban tartott előrehozott parlamenti választások kampányában is hasonló célokat fogalmazott meg.
A választás előtti utolsó televíziós vitaműsorban Corbyn kijelentette: a munkáspárti kormány megakadályozná, hogy brit vállalatok a munkahelyek hazai meghirdetése nélkül, csak Közép-Európából toborozzanak alacsony bérezésű munkavállalókat, akiknek alkalmazása tovább rontja “a gyakran már most sem nagyon jó” brit munkaerő-piaci kondíciókat és károsítja a hazai munkavállalók megélhetési esélyeit.