Amerikában is tüntettek Tommy Robinson szabadon bocsátásáért
2018.06.04. 16:55
Amerikai patrióta aktivisták és konzervatív újságírók tüntettek Nagy-Britannia washingtoni nagykövetsége előtt annak érdekében, hogy tiltakozzanak az Angol Védelmi Liga (EDL) egykori szóvivőjének és vezetőjének, Tommy Robinsonnak a jogtalan és a sajtószabadságot sértő bebörtönzése ellen.
Mint ismeretes, Tommy Robinsont egy brit bíróság 13 hónapnyi szabadságvesztésre ítélte a bírósági tárgyalás megsértésére hivatkozva, mivel a bevándorlást ellenző brit politikai aktivista élő közvetítésben számolt be arról, hogy hogyan érkeznek meg tárgyalásukra a több mint ezer brit tizenéves lányt megerőszakoló pakisztáni, iszlámhívő bandának a tagjai.
A 13 hónapból 10 hónapot a pakisztáni migránsbanda ügye miatt kapott, míg a maradék három hónappal pedig azért büntette őt a bíróság, mert korábban már a mostanihoz hasonló módon – a bíróság tiltása ellenére is – élő adásban számolt be egy gyermekek ellen elkövetett nemi erőszakról szóló ügynek a tárgyalásáról.
A brit nagykövetség előtt tiltakozó amerikai aktivisták virágokat helyeztek el a brit zászlón.
Azért, hogy megemlékezzünk azokról az ártatlan lányokról, akik az Egyesült Királyságon és számtalan más országon is brutálisan átgázoló bandák áldozatai. Õk azok, akikért Tommy ki akart állni"
– mondta a tiltakozás helyszínén nyilatkozva a tüntetés szervezője, Jack Posobiec.
Azt hiszem, a mi kiállásunk igazán megmutatja, mennyire fontos is az alkotmányunk első módosítása, és hogy miért is kell mindenáron megküzdenünk a megtartásáért"
– tette hozzá a tiltakozáson Cassandra Fairbanks jobboldali újságíró.
Ashton Whitty politikai kommentátor is megszólalt Tommy Robinson ügyével összefüggésben. Õ arra a veszélyre hívta fel a figyelmet, hogy a polgári szabadságjogok megsértése világszerte politikai destabilizációt okozhat.
Whitty szerint az amerikai jobboldali embereknek minden segítséget meg kell adniuk azoknak a személyeknek, akik az USA alapítóihoz hasonlóan az olyan szabadságjogokért küzdenek ma a világban, mint a függetlenséghez és a szabadsághoz való jog, amelyeket alapító atyák kiharcoltak a számukra.