Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Amerika nem mondhat nemet - 8 pontban a szuperkeddrõl

888.hu

2016.03.02. 08:38

Lejárt az amerikai elnökválasztások eddigi legfontosabb pillanata, a szuperkedd. 11 államban tartottak elõválasztásokat, Trump és Hillary egyaránt fölényes gyõzelmet arattak a maguk oldalán. Ez történt Amerikában, miközben aludtunk.

A szuperkedd kulcsfontosságú az amerikai elnökválasztások előszobájának szempontjából, hisz ez az a nap, amikor nagy valószínűséggel eldől, hogy ki lesz a demokraták illetve a republikánusok jelöltje. Ahogyan az is, hogy kinek nem éri meg folytatni a versenyt. 

Nyolc pontban a szuperkedd papírformáiról és apró meglepetéseiről. 

 

1.

Hillary Clinton és Donald Trump hozták a papírformát: fejenként 7-7 államot nyertek a 11-ből. Mindketten a legjobb úton haladnak a jelöltség felé, egyelőre nem úgy néz ki, hogy bárki is meg tudná őket állítani. 

 

2.

A nap legnagyobb lúzere Marco Rubio, akiről most nagyjából kiderült, hogy hiába volt ő a repubikánusok nagy reménysége, messze nem váltotta be a hozzá fűzött elvárásokat - azaz nem tudta megállítani a milliárdost, akit a demokratáknál jobban talán csak saját pártján belül gyűlölnek. Ted Cruznak két államot, Rubionak 1 államot sikerült behúznia. Az előbbinek pedig CNN-nek adott interjújában elérkezet az a pillanat, amikor kimondta, hogy el kellene gondolkodni a republikánus párton belül, hogy mi a leghatékonyabb módja Trump megállításának. Lefordítva: közölte a többi jelölttel, hogy azonnal lépjetek vissza, ez az utolsó esélyünk.

 

3. 

Hillary Clinton Donald Trumppal foglalkozott a köszöntőbeszédében, Donald Trump pedig Hillaryval. Azaz elkezdték egymást direktben támadni, ennek pedig a legvalószínűbb oka, hogy letisztázódott: ők az ellenfelek. Trump magához képest egy elég mérsékelt hangot ütött meg köszönőbeszédében. Sőt, még gratulált is Ted Cruznak, ami a milliárdos eddigi karakterét ismerve egyedül akkor lehetséges, ha már teljesen biztos a párton belüli győzelmében. A történetnek még nincs teljesen vége. Trumpot párton belülről leginkább azzal támadják, hogy ha meg is nyeri az előválasztást, esélye nem lesz Hillaryval szemben, így az egész párt jövőjét veszélyezteti. Trump az utóbbi napokban ebből az okból kifolyólag folyamatosan hangoztatta, hogy ő az egyetlen republikánus jelölt, aki le tudja győzni Hillary Clintont.

 

4.

Ami a párton belüli jóslatokat ilelti: Trumpnak már elég sokan jósolták elég sokmindennel kapcsolatban, hogy nincs esélye. Hát most nagyon nem úgy néz ki, hogy nincs esélye. 

 

5.

Sanders a nap kisebbik vesztese, ő végül négy államban győzött. Elbukta viszont Massachusettset, ahol az előrejelzések alapján ő volt az esélyesebb, és ahol megszorongathatta volna még Clintont. Hillary Clinton toronymagas - közel kilencven százalékos - győzelmet aratott a fekete választók körében, míg Sanders egyértelműen erősebbnek bizonyult a fehérek között. 

6.

A republikánusok szempontjából sokkal inkább sorsdöntő a szuperkedd, mint a demokratáknál. Míg az utóbbi esetében a párt elnökjelöltségének megszerzéséhez szükséges támogatás legfeljebb valamivel több mint harmadát borítékolhatják a jelöltségre pályázók, a republikánusoknál a küldöttek csaknem felének szavazata eldől a szuperkedden. Azaz Cruznak és a republikánusoknak nagyon fel kell kütniük a gatyát, hogy egyáltalán versenyben maradhassanak. A 68 éves Hillary Clinton és a 74 éves Bernie Sanders még folytathatják a versenyt öregesen.

 

7.

Az eredmények még nem teljesen véglegesek, ám nagy változás már nem várható.

A republikánusok 595 delegált kegyeiért harcoltak a szuperkedden. Trump Alabama, Arkansas, Georgia, Massachusetts, Tennessee, Virginia és Vermont után valószínűleg behúzza Alaszkát is nyolcadik államként. A milliárdos magyar idő szerint reggel 7 órakor 186 delegálttal vezeettt. A többieknél az állás: Cruz 125, Rubio 62, Kasich 18, Carson 3.

Trump 200 delegált támogatása fölött nagy valószínűséggel megállíthatatlan. 

A demokratáknál 895 delegált preferenciája dől el szuperkedden. Ugyanebben a pillanatban Clinton 436-on, Sanders 260-on állt. Ha Clinton eléri az 550 delegáltat, nagy valószínűséggel a demokrata jelölés is el van döntve. 

Közel végleges esedmény pár órán belül várható.

 

8.

Ha kiestél a versenyből, legalább szórakozz jól! A röpke 130 millió dollárt fölöslegesen elherdáló Jeb Bush például a tévé elől snapchatelgetett. 

 

A szuperkedd trollja viszont Chris Christie egykori jelölt, aki most éppen Trumpot támogatja. Például úgy, hogy amikor a milliárdos győzelmi beszédet mond, ő beáll a háta mögé, és nagyon fura pofákat vág. Így már két hülyén grimászkodó alak van Trump győzelmi beszédében. 

 

 

 

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére