Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Aggasztó a svédek álláspontja a terrorizmus kapcsán

Sümeghi Lóránt

2016.04.19. 13:48

A svéd miniszterelnök-helyettes továbbra is meglehetõsen furcsa színezetben értelmezi a világot és vele együtt a terrorizmust is.
STOCKHOLM, 13:48

A svéd miniszterelnök-helyettes továbbra is meglehetősen furcsa színezetben értelmezi a világot és vele együtt a terrorizmust is. 

A svéd kormányfő-helyettes és egyben zöldpárti Asa Romson óva int bárkit attól, hogy összemossa a muszlimokat és a terroristákat. Állítása szerint még a terror sem adhat felhatalmazást arra, hogy ilyen mélyre süllyedjen a világ. Azonban ami e kijelentése után következett, az megrázta egész Svédországot.

Miközben egy svéd muzulmán ifjúsági szervezet vezetőjét méltatta, addig a következő mondat hagyta el a száját egy svéd televízió műsorban:

kemény időszakokban is megállták a muszlimok a helyüket, például a szeptember 11-i balesetek bekövetkezte után is."

A svéd közvélemény egyöntetű felháborodásáról tanúskodott az a twitter és komment-cunami, amely e kijelentést követte. Többen még be is telefonáltak a televíziós műsorba, ugyanis a nézők nem hittek a fülüknek azzal kapcsolatban, hogy baleseteként aposztrofálta a miniszterelnök-helyettesük a tragikus, mintegy háromezer ember életét követelő merényletsorozatot.

Romson-t már több ízben érte heves kritika azzal kapcsolatban, hogy elbagatellizálja a terrorizmus, a migrációs és a szélsőséges muszlimok kérdését Európában. Azonban úgy tűnik, a kormányfő-helyettes immúnis a közvéleményre.

(The Local)

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére