Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A világ nõi vezetõi

Tóth Dalma

2016.05.20. 22:38

Angela Merkelt mindenki ismeri, de a többieket? Jelenleg ezek a nõk irányítják a világot.

Angela Merkelt mindenki ismeri, de a többieket? Jelenleg ezek a nők irányítják a világot. Tajvan első női köztársasági elnöke péntektől tölti be hivatalát.

1. Kolinda Grabar-Kitarovic, Horvátország

Õ Horvátország első női köztársasági elnöke. Fiumeben született, gyerekkorát az Egyesült Államokban töltötte, de a főiskolát már Zágrábban végezte. 2012-ben bejelentették, hogy a HDZ őt indítja a következő elnökválasztáson. A 2014 decemberi első fordulóban 37,22%-kal második lett Ivo Josipovics korábbi elnök mögött. A január 11-i második fordulóban a szavazatok 50,4%-át kapta, ezzel ő lett Horvátország első női elnöke.

2. Dalia Grybauskaite, Litvánia

2009 júliusa óta Litvánia köztársasági elnöke. Egy ideig az Európai Unió pénzügyi tervezési és költségvetési biztosaként tevékenykedett. Fekete öves karatés!

3. Michelle Bachelet, Chile

Õ Chile 46. köztársasági elnöke.  Jelenleg már második ciklusát tölt. Francia ősökkel büszkélkedhet.

4. Sheikh Hasina, Bangladesh

Õ Bangladesh miniszterelnöknője 2009 óta. Apja, Sheikh Mujibur Rahman pedig Bangladesh első elnöke volt.

5. Tsai Ing-Wen, Tajvan

A Kínai Köztársaság első női elnöke. Lassan 60 éves lesz, de még soha nem adta a fejét házasságra.

6. Marie-Louise Coleiro Preca, Málta

Málta legfiatalabb köztársasági elnöke. Férjezett, egy lánya van. Tizenhat éves kora óta politizál.

7. Ellen Johnson-Sirleaf, Libéria

Libéria miniszterelnöke, Afrika első választott női államfője és Libéria első választott női elnöke. Õ a második női fekete államfő a világon.

8. Ameenah Gurib-Fakim, Mauritius

Mauritius első választott női államfője. Két gyere van, 69 éves.

9. Bidhya Devi Bhandari, Nepál

Nepál első női államfője. Férje autóbalesetben halt meg, de állítólag az nem is volt annyira baleset, a pletykák szerint gyilkosság történt.

10. Erna Solberg, Norvégia

Norvégia miniszterelnöke. Tizenhat évesen diszlexiát diagnosztizáltak nála. Ennek ellenére, már akkor is remek beszédeket tartott.

11. Beata Szydlo, Lengyelország

Lengyel politikus, a Jog és Igazságosság párt miniszterelnök jelölte volt a 2015. novemberi  parlamenti választásokon. Ezt megelőzően már egy évtizede parlamenti képviselő volt, de az áttörést Andrzej Duda sikeres elnökválasztási kampányának vezetése hozta el számára 2015 tavaszán.

12. Park Geun-Hye, Dél-Korea

2013-tól Dél-Korea első államfője. Apja katonai puccsal ragadta magához a hatalmat 1963-ban, anyját 1974-ben meggyilkolták. Apja halála után egy időre eltűnt a közéletből, de jelenleg őt tartják az ország legbefolyásosabb politikusának.

14. Hilda Heine, Marshall-szigetek

A Marhall-szigetek első női elnöke. Az Egyesült Államokban is tanult, valamint ő alapította a Marshall-szigeteki Egyesült Nők elnevezésű, nők jogaival foglalkozó csoportot.

15. Angela Merkel, Németország

Németország kancellárja. A világ egyik legbefolyásosabb emberének tartják, a Forbes 2015-ös listája szerint például a második legnagyobb hatalmú ember a világon, egyben a legbefolyásosabb nő. Doktori disszertációját kvantumkémiai témáról írta.

+1. Eszenyi Enikő

A Forbes magazin szerint, a kultúrát illetően Eszenyi Enikő  a Vígszínház Kossuth-díjas színművész-rendező igazgatója a legbefolyásosabb nő Magyarországon. Ha többre vagytok kíváncsiak Enikővel kapcsolatban, olvassátok el a vele készült interjúnkat:

Eszenyi: Karácsonyra kislányként néger babát kértem

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére