A transznemûségrõl ötéveseknek: íme az új brit tanterv
2019.02.25. 15:00
Az új tantervet az oktatási minisztériummal folytatott hat hónapos konzultáció után véglegesítették, amely a 2020-2021-es tanévtől fog érvénybe lépni. A tananyagot első osztálytól tanulhatják majd a gyerekek, ám ez középiskolás korig nagyjából önkéntes alapon zajlik majd, ugyanis a szülők kivehetik a gyereküket az óráról. Az általános iskola után viszont már kötelező lesz a transzneműségről és a homoszexualitásról még átfogóbban tanulni.
Az eset nemcsak a konzervatív, hanem néhány zsidó és muszlim közösség ellenállását is kiváltotta. Sokan már ott tartanak, hogy inkább kiveszik a gyereküket az oktatási rendszerből, mintsem hagyják, hogy ilyeneket tanítsanak gyermekeiknek az iskolában.
A tananyag rendkívül sok megrendítő témát tartalmaz már a legkisebbek számára is.
A tervek szerint 3 éves kortól a Mikor van rendben, ha valaki megérint engem?; az 5 éveseknek a Miért vagyunk mindannyian mások, és rendben van az, ha mások vagyunk?; a 11 éveseknek pedig a Mi a különbség a transzvesztita és a transzszexuális között? kérdéskörrel kapcsolatban lesznek tanórák.
A kötelező tananyag, amely középiskolás kortól lép érvénybe, olyanokról szól majd, hogy például
Az általános iskolákban már elindították a legújabb tanterv előkészületeit. Egy birminghami iskolában két meleg pingvinről szóló könyvet olvastatnak, amelyek egy másik családból származó tojást keltenek ki. Egy másik haladó szellemiségű mesekönyv, az „Én hercegkisasszony fiam” egy fekete kisfiúról szól, aki inkább kislány szeretne lenni.
A tanterv másik célja a tanulók felvilágosítása olyan kérdésekben, mint például a szexting, a bosszúpornó és a nemek közti hatalmi egyensúly hiánya a kapcsolatokban.