Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A tömeges migráció miatt adónövelésre kényszerülnek a svéd önkormányzatok

Vincze Viktor Attila

2018.03.09. 15:00

Még a világ egyik legfejlettebb és leggazdagabb jóléti államának tartott Svédországnak is kezd sok lenni az évente odaérkezõ 100 ezer fõs migránstömeg. A munkanélküli migránsok miatt az összeomlás szélére került a svéd szociális ellátórendszer.
STOCKHOLM, 15:00

Még a világ egyik legfejlettebb és leggazdagabb jóléti államának tartott Svédországnak is kezd sok lenni az évente odaérkező 100 ezer fős migránstömeg. A munkanélküli migránsok miatt az összeomlás szélére került a svéd szociális ellátórendszer.

A svéd gazdaságkutató intézet jelentése szerint az országos önkormányzatok kénytelenek növelni a helyi adókat a tömeges bevándorlás és az ezáltal a közelmúltban bekövetkezett jelentős népességnövekedés miatt.

A Svenska Dagbladet lap számára nyilatkozó szakember, Urban Hansson Brusewitz, a gazdaságkutató intézet (KI) vezetőjének elmondása szerint az évente mintegy 100 000 fős népességnövekedés miatt mostanra már veszélybe került Svédországban a szociális ellátások és szolgáltatások eddig megszokott minőségének a fenntartása.  

Olyan éveken át tartó demográfiai kihívással nézünk szembe, ami miatt attól tartok, hogy az önkormányzatok mindenképpen kénytelenek lesznek adót fizetni"

 – mondta Urban Hansson Brusewitz.
 
A gazdasági szakember szerint egyébként még a migránsok körében meglevő elfogadhatatlanul magas mértékű munkanélküliség is további gondokat okoz majd. Brusewitz úgy véli, hogy a svéd kormánynak a migránsok munkanélküliségének csökkentésére tett erőfeszítései már most az összeomlás szélére juttatta az állami szociális rendszert.

Svédországban a született svédek körében 3,9 százalékos, míg a bevándorlók és bevándorló hátterű (másod- és harmadgenerációs bevándorlók) lakosság körében 21,8 százalékos a munkanélküliség számaránya.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére