A tálibok győzelmi szövegekkel festik át az amerikai jelképeket Kabulban
2021.09.08. 19:30
Az Artlords nevű amerikai csoport a tálib hatalomátvétel előtti nyolc évben olyan festményeket csinált Kabulban, amelyek közül a legtöbb valamilyen társadalmi igazságosság üzenetét hordozta és a nők jogait erősítette. Volt olyan falfestmény, amely a Black Lives Matter ikonját, George Floyd-ot ábrázolta.
Miután átvették a hatalmat Afganisztán felett, a tálibok győzelmi szövegekkel festették át ezeket.
„A tálibok elkezdték átfesteni az amerikai megszállásból maradt falfestményeket” – számolt be a Twitter egyik felhasználója.
The Taliban have started painting over murals left behind from the American occupation. Here they paint over one mural depicting St George Floyd and replace it with proclamations of victory. pic.twitter.com/4mDD5MifAT
— Mencius Moldbugman (@moldbugman) September 7, 2021
Néhány válaszoló megdöbbenését fejezte ki amiatt, hogy valóban George Floyd falfestmény volt Afganisztánban, de ezt a Guardian jelentés megerősítette.
A falfestmények nem csak George Floyd meggyilkolásával, hanem az afgán menekültek iráni vízbe fulladásával, egy japán segélymunkás meggyilkolásával és az amerikai-tálib megállapodás aláírásával is foglalkoztak
-áll a cikkben.
A csoport eredeti célja – a honlap szerint – „utat nyitni a társadalmi átalakuláshoz és a viselkedésbeli változásokhoz”.
Bár a csoport azt állítja, hogy független, Artlords amerikai előőrssel rendelkezik, amelynek székhelye az Egyesült Államokban, Virginiában van.
„George Floyd arca és az LMBT zászló az amerikai imperializmus szimbólumai a 21. században” – mutatott rá Keith Woods.
George Floyd's face and the LGBT flag are the symbols of American Imperialism in the 21st century https://t.co/plDNQolaJb
— Keith Woods ☘️ (@KeithWoodsYT) September 8, 2021
Eközben nyugaton a karrierbűnöző óriási szobrait állítják fel, aki fegyveres rablás során egy terhes nőre mutatott fegyvert, miközben a nagyobb márkák már George Floyd-témájú fehérneműt is piacra dobnak a „női emancipáció” szimbólumaként.
És még mindig csodálkozunk, miért készül Kína a világ meghatározó szuperhatalmává válni...