A svéd kormány csak nálunk félti a demokráciát, a saját ellenzékét elhallgattatná
2020.06.15. 11:50
A kormány erős hangú kritizálása aláássa a demokráciát,
jelentette ki Stefan Löfven svéd miniszterelnök az Expressen című napilapnak adott interjújában. A skandináv ország kormányfője arról beszélt, hogy a Svédországban egyre nagyobb népszerűségnek örvendő (felmérések szerint támogatottságuk már nagyobb, mint a kormányzó Szociáldemokratáké) Svéd Demokraták és a Kereszténydemokraták is élesen kritizálták a kormányzat járványügyi védekezéspolitikáját.
Mint ismeretes: Svédországban úgymond
hogy mihamarabb elérjék a nyájimmunitás szintjét, de május elején már a járványügyi védekezés irányítója, Anders Tegnell virológus is beismerte, hogy „nem számoltak” ennyi halálos áldozattal.
Teljesen érthető, hogy az ellenzéki pártok vezetői felemelték szavukat a kívülről hajmeresztőnek tűnő „nulla védekezés” stratégiája ellen.
Nos, Svédország az elmúlt években a tolerancia és demokrácia ikonjaként igyekezett feltűnni, amikor szinte kontrollálatlanul fogadta be a hozzájuk érkező migránsokat, és
amiért nem teszi ugyanezt, azzal vádolva hazánkat, hogy itt nincs demokrácia, sőt: egy kormányközeli svéd politikai kutatóintézet autoriter rezsimként jellemezte a magyar kormányt. A két kormányzat feszült viszonya odáig fajult, hogy Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszternek be kellett kéretnie a svéd nagykövetet egy beszélgetésre.
Hát most kiderült:
Hétfői interjújában ugyanis a miniszterelnök arról beszélt, hogy a kormány „ilyen éles hangú kritikája veszélyes a demokráciára. Szerinte ugyanis Akesson és Busch hangneme túl nyers és ha egy ilyen vitát a közvélemény előtt folytatnak le, akkor a közbeszéd eldurvulhat.
Hosszú távon ezek a szavak pusztítóak a demokráciára nézve, megosztják a társadalmat.
Majd újságírói kérdésre válaszolva konkretizálja: „Tudja milyen szavakra gondolok. Azokra, amelyeket Akesson és Busch használtak, az ő túlzásaik teljesen… szóval ez komoly.”
Vagyis
Már csak egy kérdés vetődik fel:
Alszik? A fülén ül? Hol szunyókálnak ilyenkor a nemzetközi jogvédő szervezetek?
Vagy