A németek rájöttek arra, hogy a magyar-lengyel határvédõ álláspont a nyerõ
2017.09.25. 18:58
Fontos kérdésben döntöttek a német választók vasárnap: helyesebb a keresztény Európát védő álláspont, mint a migránssimogató, az illegális migrációt felső határ nélkül erőltető, multikulturalizmust piedesztálra emelő politika. Az eredmények erről tanúskodnak.
Mint ismert, az Angela Merkel-vezette CDU/CSU jobbközép pártszövetség megnyerte a német választásokat. Merkeléknek azonban nincs okuk a túlzott örömre, hiszen vasárnap valami olyasmi történt, amire egyáltalán nem számítottak. (Erről majd később.) Második helyen futott be az érettségi bizonyítvánnyal nem rendelkező Martin Schulz pártja, az SPD, a harmadik erő pedig — sokak meglepetésére — a bevándorlásellenes AfD lett. Újra bejutott a törvényhozásba az FDP, de ott van még a Bundestagban az SPD-t balról kerülő Die Linke és a Zöldek is.
Ha csak a számokat nézzük (igazán beszédesek), a CDU/CSU-szövetség a szavazatok 33; az SPD 20,5; az AfD 12,6; FDP 10,7; a Die Linke 9,2; a Zöldek pedig 8,9 százalékát szerezte meg.
Mint látjuk, Schulzék történelmi veresége egyet jelent a baloldal migránssimogató politikájának bukásával.
De nagyot bukott Angela Merkel is — aki 2015 óta próbálja erőltetni a "Willkommenskulturt" —, ugyanis a jobboldali választók tömegei pártoltak át a bevándorlásellenes AfD-hez, és a 180 fokos fordulatot végrehajtó, a bevándorlásellenességet felvállaló FDP-hez.
Merkelék hatalmas kudarcot vallottak a Németországot és Európát sújtó migránsválság kezelésében.
Ezt mutatja, hogy míg Németországban radikálisan nőtt a bűncselekmények száma, addig Európában — a "Willkommenskultur" terjedésével — egyre több terrorcselekmény történt.
Ezt érzékelték a német választók, erre reflektáltak.
Így lettek a vasárnapi németországi választás igazi nyertesei a bevándorlásellenességet felvállaló pártok, és a keresztény Európát védelmező magyar-lengyel migránspolitika.
Angela Merkelnek tehát váltania kell, mert úgy tűnik, hogy a CDU középre helyezkedő korszakának leáldozott, és a választók is azt sugallták a kancellárnak, hogy ideje lenne visszatérni a korábbi, Helmut Kohl-féle kereszténydemokrata értékrendhez. Az egykori NDK területén például a keresztény európai értékeket hirdető AfD lett a második erő a CDU után. Sőt, Szászországban a szavazatok 27 százalékát zsebelte be az új jobboldali párt, ezzel megelőzve Angela Merkeléket.
Ami pedig Európát illeti: a liberális FDP masszívan elutasítja Merkelék azon elképzelését, mely szerint a francia elnökkel, Emmanuel Macronnal közösen felépítik a kétsebességes Európát. A Macron-Merkel-féle migránssimogató tengely tehát hatalmasat gyengült, és a választási eredményeket nézve tovább gyengül majd — főleg akkor, ha az FDP is koalícióra lép a CDU-val.