"A muszlim bevándorlás elpusztíthatja Európát"
2018.01.07. 18:08
Václav Klaus volt cseh államfő szerint a muszlimok folytatódó tömeges bevándorlása Európába elpusztíthatja a kontinenst, ezért "erőt kell találni magunkban, hogy ezt elutasítsuk".
Ha továbbra is fenntartjuk az idegen kultúrájú emberek bevándorlását, akkor azzal hozzájárulunk Európa tönkretételéhez"
– jelentette ki Václav Klaus abban a beszélgetésben, amelyet vasárnap sugárzott a Prima cseh kereskedelmi televízió.
Az 1989-es rendszerváltás utáni Csehország egyik meghatározó politikusa rámutatott, hogy a muzulmán kultúra "nem őshonos Európában", illetve hogy különbséget kell tenni az individuális és a tömeges bevándorlás között, amelyet szerinte "felerészben az európai elitek szerveznek".
Klaus ezzel összefüggésben élesen bírálta, elutasította és "nagyon veszélyesnek" minősítette Emmanuel Macron francia elnök javaslatait az európai integráció elmélyítésére, amely szerinte nem más, mint "út a pokolba".
A cseh politikus, aki hazájában korábban kormányfő, házelnök és államfő is volt, úgy vélte, hogy a migrációs hullám lényegében nem más, mint "az Európai Unió régi problémáinak a felerősítése".
Václav Klaus leszögezte: Csehországnak olyan erős kormányra és államfőre van szüksége, aki képes lesz ezekkel a problémákkal megbirkózni. "Olyan elnököt és kormányt szeretnék, amely előbb cseh, és csak azután európai" – foglalta össze véleményét az egykori cseh államfő.
Csehországban jövő szerdán kér bizalmat a parlamenttől kormánya számára Andrej Babis, aki a tavaly októberi képviselőházi választás után alakított új kormányt. A prágai sajtó arra számít, hogy a kisebbségi Babis-kormány az első körben nem kap bizalmat a parlamentben.
Jövő pénteken és szombaton pedig államfőt választanak Csehországban. A tisztségért kilenc jelölt száll ringbe, s várható, hogy az első körben senki sem kapja meg a leadott szavazatok több mint ötven százalékát, amely a választási győzelemhez szükséges. Ebben az esetben a két legsikeresebb jelölt két hét múlva újra megmérkőzik, s a győzelemhez ekkor már a leadott szavazatok egyszerű többségére van csak szükség.
(MTI)