Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A lengyelek szerint sem képes Brüsszel a párbeszédre

Sümeghi Lóránt

2017.08.10. 21:08

Brüsszel nem mutat hajlandóságot arra, hogy jogi alapon folytasson párbeszédet a lengyel igazságügyi reformról - állapította meg a varsói külügyminisztérium csütörtöki közleményében a tárca és az Európai Bizottság (EB) levélváltására utalva.
VARSÓ, 21:08

Brüsszel nem mutat hajlandóságot arra, hogy jogi alapon folytasson párbeszédet a lengyel igazságügyi reformról – állapította meg a varsói külügyminisztérium csütörtöki közleményében a tárca és az Európai Bizottság (EB) levélváltására utalva.

Sajnálattal vesszük tudomásul, hogy az Európai Bizottság nem mutat hajlandóságot jogi jellegű párbeszéd folytatására"

– áll a közleményben. 

A dokumentum szerint az EB válasza továbbra is nagymértékben az általánosságok szintjén mozog, nem oszlatja el a Lengyelország által felvetett kétségeket, és nem járul hozzá a bizottsággal folytatott párbeszéd hatékonyságának javításához. 

Emlékezetes, Witold Waszczykowski lengyel külügyminiszter múlt heti levelében azzal a kéréssel fordult Frans Timmermanshoz, hogy pontosítsa a lengyel jogállamiságra vonatkozó július 26-i ajánlásait, és jelölje meg azokat a jogszabályokat, amelyek alapján a lengyel igazságszolgáltatási reform és az európai uniós jog közötti összhangra vonatkozó értékelését elkészítette. 

A lengyel tárca szerint Frans Timmermansnak, az EB első alelnökének augusztus 8-án kelt válaszlevele nagy vonalakban az Európai Bizottság korábbi érvelését ismétli meg az állítólag veszélyben lévő lengyel jogállamiságról. Ebben az Európai Bizottság gyors jogi következményeket helyezett kilátásba arra az esetre, ha Lengyelországban az államfői vétó ellenére elfogadnák a kifogásolt törvényeket, amelyek a bírálók szerint aláásnák az igazságszolgáltatás függetlenségét. 

Timmermans szerdán Varsóba érkezett válaszlevelében kiemelte: a jogállamiság egyike azoknak a közös értékeknek, amelyeket az Európai Unióról szóló szerződésbe is belefoglaltak, és hangsúlyozta, hogy a dokumentum az igazságszolgáltatás függetlenségére vonatkozó rendelkezéseket is tartalmaz. Az első alelnök egyebek mellett hivatkozott az Európai Unió Alapjogi Chartájára, az Emberi Jogok Európai Bíróságának ítéleteire, illetve az Európa Tanács és a Velencei Bizottság által megfogalmazott normákra is.

A lengyel külügyminisztérium csütörtöki közleményében jelezte, ismét az Európai Bizottsághoz fordul azzal a kéréssel, hogy adjon részletes választ Witold Waszczykowski augusztus 4-i levelében megfogalmazott kérdéseire.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére