A koronavírusról fognak tárgyalni a visegrádi országok vezetői
Horváth Tamás
2020.02.29. 14:25
Visegrádi kormányfői csúcstalálkozót tartanak szerdán Prágában, az értekezleten a többi között megvitatják a koronavírus terjedése miatt kialakult helyzetet is – erősítette meg szombaton a CTK hírügynökségnek Andrej Babis cseh kormányfő.
A CTK szerint a találkozóról először Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő adott hírt szombaton a Twitteren, és azt írta, hogy Varsó javasolta az értekezlet megtartását.
A V4 országok találkozója az időszerű európai helyzettel fog foglalkozni. Szeretnénk előkészíteni a koronavírussal kapcsolatos megoldásokat és megerősíteni az együttműködést
– írta Morawiecki twitteres bejegyzésében.
Andrej Babis megerősítette a CTK-nak, hogy V4-es találkozót tartanak szerdán, de annak konkrét idejét még nem véglegesítették.
Még a magyar és a szlovák kormányfők álláspontjára várunk
– írta Babis, hozzátéve, hogy eddig egyetlen visegrádi országban sincs még koronavírusos beteg.
A CTK szerint a cseh, a lengyel, a szlovák és a magyar miniszterelnök a találkozón megvitatja a koronavírus-járvány terjedésének megakadályozásával kapcsolatos időszerű kérdéseket.
OLVASTAD MÁR?
MÉG TÖBBET SZERETNÉK























































































