Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A görögökön bukhat az uniós-török megállapodás

Horváth József György

2016.03.29. 21:28

A Bild információi szerint Görögország máig nem hozta meg a kellõ törvényi intézkedéseket és módosításokat, hogy az európai országok hatékonyan támogathassák a görög hatóságok munkáját az illegális bevándorlás visszaszorítása érdekében.
ATHÉN, 21:28

A Bild információi szerint Görögország máig nem hozta meg a kellő törvényi intézkedéseket és módosításokat, hogy az európai országok hatékonyan támogathassák a görög hatóságok munkáját az illegális bevándorlás visszaszorítása érdekében. 

Görögország nem tudja teljesíteni a menekültválság kezeléséről kötött EU-Törökország megállapodás előírásait"

- írta kedden a német Bild hírportál, az Európai Menekültügyi Támogatási Hivatalra (EASO) hivatkozva.

Az európai uniós hivatal egyik nem nyilvános e-mailje szerint Görögország nem végezte el a törvénymódosításokat, amelyek szükségesek ahhoz, hogy az uniós társállamok mintegy 4 ezer fővel - menekültügyi szakemberekkel, tolmácsokkal, bírákkal, rendőrökkel - támogathassák a görög hatóságok munkáját.

"Az EASO-tól kiszivárgott e-mail alapján egyhamar nem lehet végrehajtani az EU-Törökország megállapodást, amely előirányozza, hogy április 4-én megkezdjék a Törökországból az Égei-tengeren fekvő görög szigetekre átkelt és a görög hatóságok által elutasított menedékkérők visszaszállítását Törökországba"

- állapította meg a Bild.

A beszámoló szerint egy meg nem nevezett nyugat-európai államfő a lapnak a görög-macedón határ lezárására utalva azt mondta:

Jó volt, hogy Ausztria és a balkáni országok kész helyzetet teremtettek, mert erősödnek a kételyek, hogy a görög kormány egyáltalán részt akar-e venni a válság kezelésében."

Ugyancsak kedden a német szövetségi bevándorlási és menekültügyi hivatal (BAMF) szóvivője elmondta, hogy elindultak az első tanácsadók Görögországba. A négy szakember felméri a helyzetet, megvizsgálja a technológiai, logisztikai körülményeket, és az EASO munkatársaival együtt tisztázzák majd, hogy a BAMF által felajánlott 100 fő miként támogathatja a görög menekültügyi hatóság munkáját.

A német kormány a 100 menekültügyi szakember mellett egy legfeljebb 200 fős egységet ajánlott fel a szövetségi rendőrség kötelékéből az egyezmény végrehajtásának támogatására. A németek csak segítő feladatokat láthatnak el, mert görög területen csak a görög illetékesek hozhatnak hatósági döntéseket.

Az EU és Törökország március 18-án állapodott meg a Törökországból az unió felé irányuló illegális migráció visszaszorítását célzó közös intézkedésekről. A megállapodás legfőbb pontja szerint a Törökországból az Égei-tengeren Görögországba illegálisan átkelő menedékkérőket ügyük elbírálása után vissza kell küldeni Törökországba, és a tehermegosztás jegyében az uniós tagországok - egy egyelőre 72 ezer fős kontingens erejéig - legális úton átvesznek Törökországtól ugyanannyi szíriai menekültet, amennyit az illegális határátlépés miatt a görög szigetekről visszaszállítanak Törökországba.

(Bild, MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére