Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A G7-országok fokozzák a választásaikba való külföldi beavatkozásokkal szembeni harcot

888.hu

2018.06.09. 08:34

A világ hét legfejlettebb ipari országát tömörítõ G7-csoport megállapodott abban, hogy információmegosztással és az internetszolgáltatókkal, valamint a közösségi médiavállalatokkal együttmûködve fokozzák a saját választásaikba való esetleges külföldi beavatkozásokkal szembeni harcot - derül ki a csúcstalálkozó pénteken nyilvánosságra hozott egyik tervezetébõl.
LA MALBAIE, KANADA, 08:28

A világ hét legfejlettebb ipari országát tömörítő G7-csoport megállapodott abban, hogy információmegosztással és az internetszolgáltatókkal, valamint a közösségi médiavállalatokkal együttműködve fokozzák a saját választásaikba való esetleges külföldi beavatkozásokkal szembeni harcot – derül ki a csúcstalálkozó pénteken nyilvánosságra hozott egyik tervezetéből.

A G7-csoport – az Egyesült Államok, Kanada, Japán, Nagy-Britannia, Olaszország, Németország és Franciaország – tagjai megállapodtak abban, hogy biztosítják a politikai pártoknak és reklámoknak nyújtott finanszírozás átláthatóságát, különösen a választási kampányok idején – írja az MTI.

Külföldi szereplők próbálják aláásni demokratikus társadalmainkat és intézményeinket, választási folyamatainkat, szuverenitásunkat és biztonságunkat"

– áll a tervezetben.

A tervezetben a G7-vezetők kijelentették: közös erővel lépnek fel a komoly stratégiai kockázatot jelentő veszélyes, többoldalú és folyamatosan fejlődő taktikák ellen, együttműködve olyan kormányokkal, melyek osztják a G7-országok demokratikus értékekeit.

A G7 egy ideig Oroszországgal kibővített formátumban is ülésezett, de Moszkvát 2014, az Ukrajna ellen elkövetett agresszió, a Krím félsziget elcsatolása óta nem hívják meg ilyen tanácskozásra. Donald Trump amerikai elnök mindazonáltal azt javasolta, hogy Oroszországgal egészítsék ki a fórumot. Az európai országok ezt elutasították.

A Reuters szerint a tervezet alig leplezett utalást tesz arra, hogy Oroszország a gyanú szerint beavatkozott az Egyesült Államok elnökválasztásába, Nagy-Britanniának az EU-tagságáról szóló referendumba, illetve a francia és német választásokba álhírek terjesztésével és kibertámadásokkal. Moszkva tagadja a vádakat.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére