Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A francia szélsõjobb még az igen/nem közt sem tud különbséget tenni

888.hu

2016.03.02. 20:18

Még jó, hogy valójában nem a Marine Le Pen vezette Nemzeti Front Franciaország utolsó reménysége. Máskülönben kezdhetnénk aggódni.
BRÜSSZEL, 20:18

Még jó, hogy valójában nem a Marine Le Pen vezette Nemzeti Front Franciaország utolsó reménysége. Máskülönben kezdhetnénk aggódni.

A francia szélsőjobb ugyanis nem tudja megkülönböztetni a pirosat a zöldtől, az igent a nemtől – legalábbis ez derül ki abból a jelentésből, amelyet az Europaportalen adott ki arról, a párt EP-képviselői hányszor vonatták vissza, vagy változtatták meg utólag szavazatukat. 2014 júliusa óta közel ezerszer. Majd' háromszor többször, mint a második legtöbbet hibázó francia republikánusok, és hétszer annyiszor, mint a szintén sokat vétő francia szocialisták. (Az amúgy nemzetközi merítésből dolgozó összeállítás alapján úgy tűnik, a francia EP-képviselők figyelme folyton másutt jár, ugyanis rendre felül kell bírálniuk a parlamentben leadott szavazataikat.)

A legbizonytalanabb magyar EP-képviselő Szanyi kapitány, aki 2014 júliusa óta 8-szor bírálta felül korábbi voksát, kétszer többször, mint bármelyik fideszes Ep-képviselő.

Mindezt a látszat fenntartása érdekében. A voksolást követő korrekció ugyanis a szavazás kimenetelén mit sem változtat, mindössze az arról készült jegyzőkönyv kozmetikázására jó, azaz arra, hogy utólag ne kelljen magyarázkodni a szavazóknak azért, ha a képviselők a párt programjával/meggyőződésével ellentétesen szavaztak. Márpedig a Nemzeti Front elmúlt másfél évben vétett 988 hibáját nehéz lenne a képviselők figyelmetlenségének betudni, hiszen minden EP-képviselő asszisztensétől minden ülés előtt listát kap arról, milyen kérdésekben kell szavaznia, és a listán általában az is szerepel, pártja milyen állásfoglalást vár tőle.

Így történt ez tavaly szeptemberben is, amikor az EP elé került a betelepítési kvóta ügye, amelyet a Nemzeti Front képviselői támogattak, később azonban tömegével kérték a szavazási jegyzőkönyv javítását, nehogy rájuk süssék a bélyeget, hogy elősegítik a migránsok betelepítését országukba.

A kérdésben megszólaló EP-képviselők szerint társaik körében nem ritka, hogy a szavazati jegyzőkönyv kozmetikázását kérik, hogy ne derüljön ki, hogy pártjuk álláspontja ellenében, lelkiismeretükre hallgatva adták le szavazatukat. Vagy épp fordítva, ahogy tette ezt az elmúlt másfél év során a legtöbb korrekciót kérő EP-képviselő, az NF-es Dominique Bilde, aki rendszeresen a radikális jobboldali párttömörülés által kiadott ukáznak megfelelően szavazott, majd később javította szavazatát, hogy az választási ígéreteivel összhangba kerüljön.

(EurActiv)

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére