Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A Financial Times a ballibek európai kulturális visszaszorulása miatt aggódik

Vincze Viktor Attila

2018.07.27. 13:00

A liberálisoknak az európai kulturális életbõl való kikopása miatt aggódik az ultraliberális Financial Times. Soros György egyik legkedvencebb házi lapja szerint a liberális eszmék visszautasítása már önmagában fasiszta támadásnak számít.
LONDON, 13:00

A liberálisoknak az európai kulturális életből való kikopása miatt aggódik az ultraliberális Financial Times. Soros György egyik legkedvencebb házi lapja szerint a liberális eszmék visszautasítása már önmagában fasiszta támadásnak számít.

A német művészeti világban ideológiai vonalak mentén kibontakozó kulturális harccal kapcsolatban tett utalást Magyarországra pénteken a Financial Times című brit üzleti napilap.

A cikkíró, Guy Chazan szerint a német művészek jelentős része arra hívja fel a figyelmet, hogy a már két világháborút is okozó nacionalista ideológia újra erősödőben van Németországban, és nagyban befolyásolja a társadalom alapját jelentő kultúrát.

A szerző Shermin Langhoffot, a berlini Maxim Gorkij Színház művészeti vezetőjét idézi, akinek véleménye szerint a német kulturális elit attól tart, hogy országuk is olyan útra térhet, mint Magyarország, ahol a jobboldali nacionalisták egyre inkább meghatározzák a kulturális élet napirendjét.

A cikk szerint Langhoff egyike annak a több mint száz német művésznek és értelmiséginek, akik nemrégiben írták alá az úgynevezett "Brüsszeli Nyilatkozatot". Azt a petíciót, amely a kulturális életet és a művészi szabadságot fenyegető ideológiai erőfeszítést bírálja.

Az aláírók ebben felsorolták a művészet szabadságát zavaró fejleményeket Ausztriában, Lengyelországban és Magyarországon, tehát minden olyan országban, ahol jobboldali pártok kerültek hatalomra.

Ebben a vonatkozásban külön kiemelték, hogy véleményük szerint a hatalmas befolyású és bőkezűen finanszírozott Magyar Művészeti Akadémia (MMA) tagjait az "állam iránt kifejezett ideológiai hűségük" alapján választották ki Magyarországon. 

Chazan szerint viszont ő és elvbarátai abban hisznek, hogy a kormányoknak kell a kultúrát szolgálniuk, nem pedig fordítva.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére