Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A Facebook további szivárogtatást ismert el: kínai cégeknek adtak ki privát adatokat

Bokor Gábor

2018.06.06. 10:20

A Facebook elismerte, hogy több kínai technológiai vállalatnak biztosított hozzáférést a felhasználóinak az adataihoz.
PALO ALTO, 10:20

A Facebook elismerte, hogy több kínai technológiai vállalatnak biztosított hozzáférést a felhasználóinak az adataihoz.

Francisco Varela, a Facebook mobil partnerségekért felelős elnökhelyettese bejelentette, hogy a közösségi oldal nagyjából hatvan vállalatnak, közük a Lenovónak és a Huaweinek is lehetővé tette, hogy szerződéses alapon hozzáférjenek felhasználók privát adataihoz.

A Facebook közölte, hogy a vitatott adatszolgáltatási szerződések több mint felét már felmondták, és ez a sors vár arra a megállapodásra is, amit a kínai techóriással kötöttek. 

Az egyezségek célja az volt, hogy a közösségi oldal felhasználói a mobilkészülékeiken is hozzáférhessenek profilbeállításaikhoz.

Bár a közösségi oldal tagadja, de a közreműködésével a botrányban érintett cégek olyan felhasználók adataihoz is hozzáfértek, akik nem is adták a beleegyezésüket.

Mark Warner, az amerikai szenátus hírszerzési bizottságának tagja aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy nem landoltak-e a felhasználók adatai kínai szervereken.

A kongresszusi érdeklődésre tekintettel le kell szögeznünk, hogy a Huawei céggel kötött megállapodásunk keretében átadott adatokat a készüléken tárolták, nem pedig a Huawei szerverein" 

– mentegetőzött Francisco Varela.

A Huawei nem szólalt még meg az ügyben, korábban azonban többször is tagadták, hogy  termékeik biztonsági kockázatot jelentenének.

Nincsenek könnyű hetei a Facebooknak

A kaliforniai központú közösségi oldal azóta van a reflektorfényben, hogy kiderült, a már megszűnt elemzőcégnek, a Cambridge Analyticának csaknem kilencvenmillió ügyfél adatait adták ki. A vállalat a megszerzett információkat felhasználva próbálta meg kitalálni, milyen politikai beállítottságúak a felhasználók és ennek alapján személyre szabott üzenetekkel próbálta meg befolyásolni őket.

Az adatgyűjtés akár 2,7 millió európai felhasználót is érinthetett.

Mark Zuckerberg, a Facebook első embere a botrány után az amerikai kongresszusba, majd az Európai Parlamentbe is ellátogatott, hogy ott számoljon be, miként adták egy harmadik félnek tovább a felhasználók legprivátabb adatait.

Nem vállalhatunk elegendő felelősséget az álhírek [...] illetve a személyes adatokkal való visszaélések kapcsán. Ez hiba volt, amiért elnézést kérek"

– mondta az EP előtt Zuckerberg.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére