Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A Facebook globálisan tiltaná a "gyûlöletbeszédet"

888.hu

2017.05.16. 10:28

A Facebook azt szeretné, ha az Ausztriában alkalmazott törvény, ami tiltja a gyûlöletbeszédet a közösségi médiában, a világon mindenhol érvénybe lépne. Kérdés, mi számít gyûlöletbeszédnek a Facebook szerint és mi nem?
WASHINGTON, 10:28

A Facebook azt szeretné, ha az Ausztriában alkalmazott törvény, ami tiltja a gyűlöletbeszédet a közösségi médiában, a világon mindenhol érvénybe lépne. Kérdés, mi számít gyűlöletbeszédnek a Facebook szerint és mi nem?

Nemrég számolt be a Reuters arról, hogy Ausztriában el kell távolítani a Facebookról a gyűlöletbeszédnek számító bejegyzéseket. Az ügy az osztrák Zöld Párt előterjesztéséből fakad, mivel tavaly a párt vezetőjét egy álnéven használt Facebook-adatlapról sértegették.

A zöldek állítása szerint sokadik kérésre sem intézkedett a Facebook, ezért a bécsi kereskedelmi bíróság tavaly decemberben előzetes döntést hozott arról, hogy az osztrák jog szerint gyűlöletbeszédnek számító írásokat le kell venni a Facebookról. Az üggyel kapcsolatban Daphne Keller, a Stanford Egyetem Internet- és Társadalomkutató Központjának jogásza tette fel a kérdést, hogy
 

Vajon a Facebook globálisan megfelel az erkölcsi követelményeknek, ha például az orosz melegek, a thai királyt kritizálók, vagy a szaúdi istenkáromlók ellen hozott törvényekre gondolunk? Ausztria törvényekkel akarja megszabni mit oszthat meg egy állampolgár a neten? Ez jelzésértékű a világ többi országa és azok bíróságai számára, hogy meg tudják állítani a gyűlöletbeszédet."

A Facebook szóvivője az osztrák esettel kapcsolatban elmondta még, hogy:

a Facebookon nincs helye a gyűlöletbeszédnek, és a poszt el lett távolítva a múlt évben, ahogy azt kérték."

Ezzel az eszközzel gyakorlatilag bármilyen józan (nem liberális) véleményre is rásüthetik a gyűlöletbeszéd bélyegét. Kérdés, hogy tényleg csak a gyűlölködést akarják-e kiszűrni, vagy inkább globális véleményformálásra kívánják használni az új fegyverüket.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére