A brit-francia paktum eredménye: egymásnak estek a migránsok Calais-nál
2018.02.10. 16:15
Theresa May és Emmanuel Macron nemrég egyezett meg abban, hogy 45 millió fontnyi összeget fektetnek be annak érdekében, hogy megoldják a calais-i krízist és megnöveljék a körzet biztonsági szintjét. A brit kormányfő megígérte Macronnak, hogy segítenek kezelni a kialakult helyzetet és átvesznek párat a kikötővárosban tanyázó bevándorlókból. A hír hallatán a migránsok megrohamozták a várost, pár nap alatt több mint ezren érkeztek oda. A migránsbandák között gyakoriak a balhék, míg korábban az ételosztás közben kezdtek el lövöldözni, most a fiatalok között robbantak ki zavargások, aminek az lett a vége, hogy az egyik eritreait lelőtte egy afgán csempész.
Újratárgyalják a migránskérdést a franciák és az angolok
A meglőtt 17 éves bevándorló az egyik calais-i kórházban fekszik kómában és az orvosok még nem tudják, fel fog-e épülni teljesen. A migráns nyaktól lefelé lebénult azután, hogy egy kilenc milliméteres lövedék eltalálta a nyakát. A golyót egy pisztolyból lőtte ki az egyik dühödt afgán embercsempész. Úgy tudni, hogy az afgán férfi bármiféle előjel nélkül egyik pillanatról a másikra elővette a fegyverét és az eritreaiak közé lőtt.
Az eset után csaknem két órán át tartó tömegverekedés tört ki a különböző országokból származó illegális bevándorlók között. Lapinformációk szerint az eritreaiak verekedtek össze az afgánokkal.
Tömegverekedések és lövöldözés rázta meg Calais-t és környékét
A kikötővárosban azután gyűltek össze ismét az illegális bevándorlók, hogy Theresa May megígérte Emmanuel Macron francia elnöknek, átvesznek pár migránst, hogy oldják a városra nehezedő nyomást. A hír hallatán a bevándorlók országszerte megindultak Calais felé.
A migránsok ismét megrohamozták Calais-t
Helyszíni beszámolók szerint az afgánok a legveszélyesebbek a környéken, hiszen bandába verődve terrorizálják a többieket, és ők intézik az illegális csempészutakat is. Calais-nál működött Európa legnagyobb illegális migránstábora, a dzsungel, ahol nyolcezer bevándorló élt életvitelszerűen és csak azt várták, mikor mehetnek át a szigetországba. Bár francia hatóságok 2016 őszén ledózerolták a tábort, folyamatosan szivárognak vissza a bevándorlók.