Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

300 ezer katonával tartja meg Oroszország a Vosztok-2018 nevû hadgyakorlatát

Vincze Viktor Attila

2018.09.06. 19:30

A Szovjetunió megszûnése óta eltelt idõszak legnagyobb, Vosztok-2018 nevû hadgyakorlatát tartja meg az orosz hadsereg a jövõ héten. 36 ezer jármû, ezer repülõeszköz, 80 hajó és 300 ezer katona részvételével zajlik majd az egyhetes hadgyakorlat, amely hivatalosan kifejezetten védelmi jellegû.

Minden eddiginél nagyobb, 300 ezer fős hadgyakorlatra készül Oroszország szeptemberben, Vosztok-2018 fedőnévvel. 

Összehasonlításképp: a tavalyi év legnagyobb orosz hadgyakorlatán, a fehérorosz egységekkel közösen megtartott Zapad-2017 hadgyakorlaton csupán 12,7 ezer katona vett részt.

A központi és a keleti katonai körzet csaknem összes lőterén szeptember 11. és 15. között megrendezendő manőverekben csaknem 300 ezer katona – beleértve az egész légideszant haderőt –, 36 ezer harckocsi és páncélozott harci jármű, több mint ezer repülő és helikopter, valamint az Északi- és a Csendes-óceáni Flotta 80 hajója vesz részt.

Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter augusztus 20-án azt mondta, hogy mind az érintett terület nagysága, mind a rajta részt vevő erők száma szempontjából "példátlan léptékű" – az 1981-ben tartott Zapad-81 óta a legnagyobb – hadgyakorlaton részt vesznek majd a kínai és a mongol hadsereg egységei is.

Az Izvesztyija című napilap Dmitrij Peszkov Kreml-szóvivőre hivatkozva azt közölte, hogy a Vosztok-2018-ra Vlagyimir Putyin elnök is ellátogat.

A hivatalos orosz tájékoztatás szerint kifejezetten védelmi jellegű lesz a hadgyakorlat, amelyen a teljes deszantos állomány is részt vesz

Védelmi jellegű és nem más ország ellen irányul a 297 ezer katona részvételével a jövő héten megtartandó Vosztok-2018 hadgyakorlat – jelentette ki Valerij Geraszimov hadseregtábornok, orosz vezérkari főnök a moszkvai katonai attasék és a nemzetközi sajtó számára csütörtökön megtartott tájékoztatóján.

Érdemes elmondani, hogy a légideszant hadosztályok talán a leginkább támadó hadosztálynak minősülnek, így a teljes állomány bevetése és a védelmi jelleg hangsúlyozása nem vehető igazán komolyan.

Geraszimov tájékoztatása szerint a hadgyakorlatot "kétoldalú formátumban" rendezik meg, azon két csoportosulás áll majd szemben mind hadászatilag, mind a parancsnoklás minden szintjén egymással: az egyik oldalon a központi katonai körzet és az Északi Flotta, a másikon pedig a keleti katonai körzet és a Csendes-óceáni Flotta.

Mint mondta, a katonák számukra ismeretlen lőtereken gyakorlatoznak majd, amit a szárazföldi erőknél a 7 ezer kilométert, a flottánál pedig 4 ezer mérföldet elérő távolságú csapatátdobás előz meg.

Mint mondta, a Vosztok-2018 mind az átcsoportosítások kiterjedése, mind mélysége szempontjából megelőzik a szovjet fegyveres erők által megrendezett Zapad-81-et, amelyen több mint 100 ezer katona, valamint több mint ezer repülőgép és helikopter vett részt, egy 650-szer 550 kilométer kiterjedésű területen.

Geraszimov megnyugtatta a japán sajtót, hogy a manőverek nem érintik a Tokió által vitatott hovatartozású Kuril-szigeteket.

Igor Konasenkov vezérőrnagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője bejelentette, hogy a Vosztok-2018 legfontosabb, a bajkálontúli körzet Cugol lőterén megrendezendő részét egyenes közvetítésben lehet majd nézni a tárca honlapján és a Zvezda katonai tévécsatornán.

Moszkva szerint Oroszország a nagy létszámú hadgyakorlatokkal csak arra reagál, hogy a NATO infrastruktúrát telepített  az orosz határokhoz

Vlagyimir Putyin néhány nappal ezelőtt a finn hivatali partnerével, Sauli Niinistővel folytatott tárgyalást Szocsiban, ahol biztonságpolitikai kérdések is terítéken voltak. 

Oroszország kénytelen reagálni arra, hogy a NATO infrastruktúrája közeledik határaihoz, ahol megjelentek az amerikai hadászati rakétavédelem elemei is.

– mondta Vlagyimir Putyin a tárgyalást követő sajtótájékoztatón.

Putyin azt hangoztatta, hogy Oroszország nem vezényli katonai egységeit távol a határaitól NATO-országok közelébe, miközben az atlanti szövetség megnövelte mind a haditechnikai jelenlétét, mind a személyi állományát Oroszország közelségében, és gyakrabban tart ott hadgyakorlatokat is.

Az orosz elnök szerint az amerikai hadászati rakétavédelmi indítóállások közepes hatótávolságú támadó rakéták kilövésére is alkalmasak, ami miatt különösen indokolt az orosz hadsereg felkészítése minden lehetséges forgatókönyvre.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére