Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A német kormány 5 százalékos gazdasági visszaesésre számít

MTI

2020.03.22. 17:20

Az elmúlt két-három év minden gazdasági fejlődése kukába mehet, és 20 évig tarthat a koronavírus okozta államadósság visszafizetése.
Németország hazai összterméke (GDP) 5 százalékkal csökkenhet az idén a szövetségi kormány formálódó pótköltségvetési javaslata szerint, amely a koronavírus-járvány miatt készül

– írta a Bild am Sonntag című vasárnapi német lap.

A tervek szerint a kormány felhagy az államháztartás 2015-ben – 1969 óta először – elért és azóta megőrzött egyensúlyának fenntartására törekvő költségvetési politikával, és minden erővel az Európai Unió legnagyobb gazdaságának stabilizálására összpontosít.

A szövetségi költségvetés tavaly még 19,2 milliárd eurós (6500 milliárd forint) többlettel zárt. Az idén várhatóan 156,3 milliárdos hiány keletkezik. Ez „nagy összeg, de biztosítja a lehetőségeket, amelyekre most szükségünk van” – mondta Olaf Scholz pénzügyminiszter a Bild am Sonntagnak.

A válságkezelő intézkedésekhez a törvényhozásnak fel kell függesztenie az úgynevezett alkotmányos adósságfék szabályt,

amely előírja, hogy a konjunkturális hatásoktól megtisztított költségvetési hiány nem haladhatja meg a GDP 0,35 százalékát.

A pénzügyminisztériumban készülő javaslathoz csatolt számítások szerint

nagyjából 20 évig tart majd a válság miatt keletkező államadósság visszafizetése.

A kormány igyekszik valamennyi gazdasági ágazatnak és minden társadalmi rétegnek segítséget nyújtani. A minisztériumok soha nem tapasztalt gyorsasággal és sorozatban készítik a jogszabálytervezeteket, amelyek rekordidő alatt mennek át a törvényhozáson.

Az első becslések szerint legalább egymillió munkavállalót állítanak át rövidített munkaidőre, kieső bérük pótlása pedig nagyjából 10 milliárd euróba kerülhet.

 

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére