Így térne vissza Gyurcsány-Bajnai-korszak Márki-Zay hátán
2022.02.18. 08:41
Ma is kísértenek a Gyurcsány-Bajnai-korszak megszorításai
2010 előtt a baloldali, Gyurcsány-Bajnai kormányok brutális megszorításokkal terhelték a magyarokat. Többek között emelkedett a gáz ára, növelték a villamos energia árát, emelték az áfakulcsot, a jövedéki adót és a munkáltatói járulékot is. Elvették a 13. nyugdíjat és a 13. havi bért a közfeladatot ellátóktól, megemelték a nyugdíjkorhatárt, bevezették a vizitdíjat és a a kórházi napidíjat, 10 százalékkal csökkentették a táppénzt, befagyasztották a a családipótlékot, rövidítették a GYES és a GYED idejét két évre háromról, megszüntették a lakástámogatási rendszert és fokozatosan kivezették a gázár- és távhő-kompenzációt.
Az elmúlt hónapokban kiderült, hogy a baloldal és Gyurcsány jelöltje, Márki-Zay Péter hasonló megszorításokat vezetne be, ha hatalomra kerülne.
Márki-Zay Péter egyértelműsítette, mire számíthatunk
Az elmúlt hónapokban Márki-Zay Péter számtalan nyilatkozatot tett, amiből kiderül, mire készülne a baloldal, ha ők kormányoznának. Gyurcsány jelöltje egyértelművé tette, ha hatalomra kerülnének, jönne
Ahogy arról az Origo is beszámolt, Márki-Zay Péter több alkalommal is kiállt a fizetős egészségügy mellett. A vizitdíj és a kórházi napidíj – vagyis a fizetős egészségügy – kérdésében a Fidesz kezdeményezésére 2008-ban már egyszer már vélemény nyilvánítottak a magyarok egy népszavazáson. Akkor a nagy többség szavazott a díjak ellen, azonban a választók véleménye szemmel láthatóan nem érdekli Márki-Zay Pétert.
A baloldal jelöltje már egy 2019-es videójában is kiállt a vizitdíj mellett, akkor „furcsának és meglepőnek” nevezte, hogy az Alkotmánybíróság átengedte a 2008-as népszavazás kérdéseit.
Úgy fogalmazott: „Emlékeznek még arra, amikor a Gyurcsány-kormány megbuktatásában az egyik jelentős lépés a Fidesz részéről, az egy (...) adózási kérdésben kiírt népszavazás volt, amit az akkori Alkotmánybíróság (AB) átengedett egészen furcsa és meglepő módon.
Ugye ilyet kultúrországokban nem lehet„
– tette hozzá Gyurcsány jelöltje.
Máskor is kiállt a vizitdíj mellett a baloldal jelölje.
Mint mondta,
Nem meglepő, hogy Márki-Zay támogatja a vizitdíjat, hiszen a vizitdíj megtartásáért indított 2008-as aláírásgyűjtés fő szervezője, a DK-s Komáromi Zoltán most a baloldal egészségügyi programírója lett. Ráadásul a nyugdíjasokat is plusz terhekkel sújtanák.
Márki-Zay tavaly nyáron Vona Gábornak adott interjújában is szóba került az egészségügy. Gyurcsány jelöltje akkor azt mondta, hogy szerinte álszentség lenne azt mondani, hogy az egészségügy nem üzlet, sőt hozzátette: „Őszintén szólva én nyugodtabb vagyok, ha az egészségügy üzlet, minthogyha nem üzlet” – írja az Origo.
Mint mondta,
NINCS INGYENES EGÉSZSÉGÜGY, EZ EGY ILLÚZIÓ.”
Nem meglepő, hogy ezzel valójában főnöke, Gyurcsány Ferenc szavait visszhangozta Márki-Zay. Gyurcsány 2006-ban a Bajcsy-Zsilinszky Kórház új épülettömbjének avatása előtti beszédében fogalmazott úgy: „az egészségügy közös társadalmi kincsünk és üzlet is, kár ez utóbbit elhazudni, mert akkor zsákutcába jutunk.”
Márki-Zay Péternek egyébként is meglepő gondolatai vannak a fizetős egészségügyről. Szerinte a magánosított egészségügy egyik előnye például, hogy „ha kell, akkor fűszoknyás lányok mojitót szolgálnak föl, hogyha ezt valakinek fedezi a biztosítása vagy a pénztárcája.”
A baloldal szerint a rezsicsökkentést is el kellene törölni, hiszen jelöltjük,
A rezsicsökkentés kapcsán Gyurcsány jelöltje úgy fogalmazott, hogy „az a baj ezekkel a felelőtlen lépésekkel, mint a rezsicsökkentés is, hogy ezeket nagyon könnyű megígérni, megadni, és rendkívül nehéz megszüntetni”.
Márki-Zay Péter ugyanakkor azt is elmondta, hogy szerinte hogyan kell rezsit csökkenteni valójában: fűtsenek kevesebbet az emberek – javasolta ezekben a hideg napokban. Egészen pontosan ezt mondta:
Lehet rezsit csökkenteni, hogyne lehetne: kevesebb vizet kell használni, kevesebb áramot kell használni, kevesebb gázt kell használni.„
A benzinárstop kapcsán is kijelentette, hogy szerinte „a világpiaci árakat nem lehet megállítani a határon”, az üzemanyag-árstopot pedig ostobaságnak nevezte.
A baloldal beengedné az illegális migránsokat is
A magyar baloldal köztudottan bevándorláspárti, Márki-Zay Péter pedig szintén beállt a migrációt támogatók mögé.
Márki-Zay Péter tavaly a közösségi oldalán tett közzé egy videót, amelyben arról értekezik a bevándorlás kapcsán, hogy „sajnos az integrációban nem jár az élen” az Európai Unió, ezért szerinte Magyarország feladata kellene, hogy legyen, hogy „egy befogadó, szeretetteljes társadalommá” váljon, és fogadja be a bevándorlókat. Mint fogalmaz:
Én azt szeretném, hogy ha Magyarországon – ahol már most is nagyon sok külföldön született ember él – mi az integrációban lépnénk előre.
A baloldali jelölt egyébként már korábban is elárulta, hogy beengedné Magyarországra a migránsokat.
”Amiben én változtatnék, az lényegében a gyűlöletkampány felszámolása és az emberséges bánásmód a menekültekkel szemben, akárhonnan is érkezzenek hozzánk„
– fogalmazott egy interjúban.
Sőt, már 2018-ban arról beszélt egy lakossági fórumon:
A legnagyobb veszélyt én nem abban látom, hogy itt tömegével jönnének a migránsok, hál' istennek nem ismerek senkit, akit bántottak volna.
Magyarország már 2015-ben lezárta határait az illegális bevándorlók előtt, és továbbra sem engedi be területére ellenőrizetlenül a migránsokat. Nyilvánvaló, hogy mivel Magyarországon nincs mértéktelen és tömeges bevándorlás, ezért nem találkozott Márki-Zay Péter olyanokkal, akiket illegális migránsok „bántottak volna”.
A baloldal beengedné az iskolákba az LMBTQ-propagandát
A baloldal jelöltje korábban kérdésre válaszolva egyértelművé tette, hogy
tehát nem védené meg a kiskorú gyermekeket például a szexuális fejlődésüket befolyásoló vagy a nemváltoztatást népszerűsítő médiatartalmaktól, mint ahogy azt sem korlátozná, hogy az iskolákban a szülő hozzájárulása nélkül szexuális irányultságokat bemutató foglalkozásokat tartsanak.
– fogalmazott a baloldal jelöltje.
Márki-Zay egyenesen „ostoba” kérdéseknek nevezte a gyermekvédelmi törvény megvédéséről szóló népszavazás témáit is, amikre ő nem is akar válaszolni.
Márki-Zay Péter egyébként egy egyetemistáknak tartott közéleti rendezvényen Magyarország Alaptörvényét bírálva kijelentette, hogy
aberráltnak és kimondottan tahóságnak tartom azt, hogy beleírták azt, hogy az apa férfi, az anya nő.
A Századvég közvélemény-kutatási adatai szerint ugyanakkor a magyar választók többsége nem ért egyet a baloldali jelölt szóban forgó állításával. A felmérés szerint
A magyarok 69 százaléka pedig ellenzi Márki-Zay Péter javaslatát a gyermekvédelmi törvény hatályon kívül helyezéséről.