Magyarországon rendezik meg az első európai CPAC-et
2021.09.22. 21:57
Szánthó Miklós elmondta: a Központ kapcsolata az ACU-val már több mint 2 évre nyúlik vissza, a tavaly évi eleji washingtoni CPAC-en ő és Kovács István is jelen voltak. A Központ igazgatója hozzáfűzte: az ACU az egyik legnagyobb amerikai jobboldali szervezet, az általuk 1974 óta megrendezett konferenciákon minden alkalommal felszólalt az aktuálisan hivatalban lévő republikánus elnök és mára egyértelműen a CPAC a tengerentúli jobboldal legnagyobb seregszemléje.
„Nagyon határozott célunk van a CPAC Magyarországra hozásával: összekapcsolni az amerikai és az európai konzervatív reneszánszt, újjáéledést”
– mondta az Alapjogokért központ igazgatója.
Dan Schneider, az American Conservative Union ügyvezető igazgatója elmondta, hogy 6 évvel ezelőtt kezdtek el a tengerentúlon CPAC konferenciákat rendezni. Volt már CPAC Ázsiában, Dél-és Észak-Amerikában és Ausztráliában is.
„Európából már több ország bejelentkezett ugyan, hogy szívesen rendeznék meg az eseményt a saját országukban, azonban az ACU kitartott azon álláspontja mellett, hogy kizárólag olyan országnak adja oda a szervezés jogát, amely elkötelezett a nemzeti szuverenitás és a hagyományos értékek megőrzése mellett. Ezért is gondoljuk azt, hogy Magyarország az az ország, ahol a leginkább érdemes egy európai CPAC-ben gondolkodni”
– tette hozzá az ügyvezető.
A sajtótájékoztató végén Szánthó Miklós és Dan Schneider aláírták ünnepélyes keretek között azt a megállapodást, mely a budapesti esemény megrendezésének alapdokumentumaként szolgál.
Donald Trump elnöksége alatt az amerikai és a magyar kormány remek kapcsolatot ápolt. A Biden-adminisztrációra viszont nem feltétlenül jellemző a baráti hozzáállás. Ennek ellenére előfordul, hogy republikánus politikusok is bírálják Magyarországot, legutóbb például Mitt Romney vádolta azzal a magyar kormányt, hogy a népakarattal szemben kormányoz.
A 888.hu Dan Schneidert kérdezte arról, hogy mi az oka annak, hogy a republikánusok között is vannak olyan szereplők, akik előszeretettel harsogják a Demokrata párt alaptalan vádjait Magyarországgal kapcsolatban?
Én nem ismerem az említett politikusokat, akik minősítik Magyarországot. De azért ennyit mondok: Tudja, gyakran elmélkedem az 1956-os vizilabda csapaton, akik keményen megküzdtek egy diktatúra ellen. Harcoltak. Szó szerint harcoltak, a vízben, egy sokkal nagyobb, sokkal nagyobb hatalmú ország ellen. Könnyű azt mondani, hogy „Azok az erők ott, azok hatalmasabbak, felkészültebbek, mint mi. Tehát magamra hagyatkozom, mint a nagyobb erő.”. Sokkal könnyebb visszavágni. Tehát azt gondolom, hogy Magyarország bátor népe, és a világ bátor emberei hajlandóak voltak kiállni és mondani: „Meg fogjuk védeni a szabadságot, megvédjük a személyjogokat.” (...) És így mi végül egyesítettük ereinket az egész végére – válaszolta az ACU igazgatója.