Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Az amerikai belbiztonsági miniszter lemondását követeli Arizona kormányzója

888.hu, MTI

2021.08.14. 17:45

Alejandro Mayorkas amerikai belbiztonsági miniszter lemondását követelte helyi idő szerint pénteken kiadott közleményében Doug Ducey, Arizona állam republikánus párti kormányzója, miután sajtóértesülések szerint a miniszter nem nyilvánosan arról beszélt, hogy a határon a migrációs helyzet fenntarthatatlan, és az ország vesztésre áll.

Ducey szerint a demokrata párti Joe Biden elnök kormánya elveszítette az ellenőrzést a határok fölött, Mayorkas pedig a megjegyzéseivel beismerte, hogy a kormány tisztában van a határon kialakult „katasztrófával”, de nincs meg benne a képesség, a hozzáértés vagy az akarat a probléma megfelelő kezelésére.
A hatóságok előző nap közölték, hogy eddig augusztus hónapban minden korábbinál több, 117 ezer illegális bevándorló érkezett az országba.

„Joe Biden alnök és Kamala Harris alelnök szavaikkal és tetteikkel azt üzenték a világnak, hogy az Egyesült Államok dél határa tárva nyitva áll és védtelen”

– írta közleményében a republikánus párti kormányzó.
Ducey úgy véli, hogy valakinek muszáj vállalnia a felelősséget, Mayorkas helyett pedig olyan emberre van szükség a belbiztonsági tárca élén, aki nyilvánosan ki meri mondani az igazat, szembeszáll a Biden-Harris-kormány „radikális aktivistáival”, és egyszer s mindenkorra véget vet a válságnak a déli határnál.
A Fox News konzervatív hírportál csütörtökön írta meg, hogy birtokába jutott egy hangfelvétel, amelyen Mayorkas arról beszél, hogy járt a déli határnál, és ha „a határ a védelmünk első vonala, akkor vesztésre állunk, és ez fenntarthatatlan”. „Ez így nem mehet tovább, az embereink a terepen már nem bírják, és az egész rendszer nem erre lett kitalálva” – mondja a miniszter a kiszivárgott felvételen. Mayorkas arról is beszél: tisztában van azzal, hogy a rendszer a közelmúltban az összeomlás szélére került.
„A mi dolgunk garantálni, hogy ez ne történhessen meg újra” – így Mayorkas.

Júliusban 212 ezren lépték át a határt, ám a koronavírus-járvány miatt továbbra is érvényben van a Trump-kormány által bevezetett korlátozás, melynek értelmében sok családot és az egyedül érkező felnőtteket azonnal visszaszállítják Mexikóba. Több mint 95 ezer embert küldtek vissza így.

A CBS hírcsatorna csütörtöki jelentése szerint 83 ezren – szülők és gyerekek – adhattak be menedékkérelmet. A kitoloncoltak 27 százaléka nem először próbálkozott bejutni az országba az elmúlt 12 hónapban.
Közben az El Paso Times című texasi lap arról ír, hogy a határ mellett fekvő Laredo városa egyszerűen Houstonba, Dallasba és Austinba buszoztatja a migránsokat, anélkül, hogy koronavírus-tesztelésen esnének át. Noraida Negron, a város szóvivője arra hivatkozott: a városnak nincs kapacitása arra, hogy gondoskodjon róluk, ha kiderül, hogy fertőzöttek. Az érkezők tesztelését végző egyik segélyszervezet, a Catholic Charities felelőtlenségnek és erkölcsileg helytelennek nevezte a város eljárását.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére