Nagyon fáj a baloldalnak, hogy a magyarok megünneplik az ország születésnapját
2021.08.06. 17:00
Nyilvánvaló, hogy a delta vírusvariáns hívatlan vendégként már nálunk is megjelent, ahogyan Európa több országában. Azonban a baloldal elfelejti, hogy egyes nyugat-európai országok a nyár elején úgy lazítottak a korlátozásokon, hogy azzal állampolgáraik életét kockáztatták.
A kormány akkor helyesen döntött úgy, hogy a korlátozásokat – fokozatosan ugyan, de – feloldja. És hiába riogattak a baloldaliak már a teraszok megnyitásakor is, a járvány általuk nagyon várt berobbanása elmaradt.
Ugyanúgy, ahogy indokolatlan volt a félelmük és a riogatásuk az Európa-bajnokság alatt, amikor nem győztek egyszerre hiperventillálni a közösségi oldalon, látva több ezer magyar szurkoló vonulását a Hősök teréről a Puskás Aréna felé.
Ám még azután sem adták fel, hogy megtörtént a pofára esésük, mivel a számok ellentmondtak vágyaiknak. A Népszava ugyanis tegnap közölt egy interjút a méltatlanul elfeledett Falus Ferenccel, aki az ellenzék közös főpolgármester-jelöltje is volt 2014-ben. Habár minőségi ugrást 2019-ben sem láttunk a jelöltállításukban, amikor Karácsony Gergelyt indították (tegyük hozzá, végül megnyerte a választást), azt még a jelenlegi főpolgi sem mondhatja el magáról, hogy a fejére öntöttek volna egy vödör vizet.
Nos, ez a Falus Ferenc nyilatkozta, hogy „nem korlátozások nélküli tömegrendezvényekre van szükség, hanem óvintézkedésekre”. Ehhez pedig a Népszavának volt mersze egy olyan rendezvényt választani illusztrációul, amelyen a szurkolók együtt szorítanak a magyar válogatott sikeréért.
Azért is felháborító ez, mert Falus Ferenc mindezt akkor mondja, amikor olyan boldog családokat lehet látni a Balatonnál, akik jelenleg élvezik a politikamentes életet, valamint olyanokat, akik nem csupán az augusztus 20-ai programokat várják izgalommal, de Ferenc pápa érkezését is a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra.
Egyébiránt a „nincs másik” index.hu az államalapítás ünnepén megtartandó rendezvényeket, ahol a magyarok közösen fognak ünnepelni, nemes egyszerűséggel „gigabulinak” nevezi.
A baloldal ezeket a programokat már-már szokásos módon csak támadni tudja, azzal a politikai hátsó szándékkal, hogy Magyarországon minél több besavanyodott és elkeseredett embert lássanak, hogy aztán ismét Orbán Viktor miniszterelnököt okolhassák mindenért (is).
De ne feledkezzünk meg azokról a baloldali politikusok által szervezett tüntetésekről se, amikor a legmelegebb napokon pár száz embert kivittek forradalmárosdit játszani a Fudan Egyetem- és a Pegasus-ügy miatt. Valamint ne feledkezzünk meg az egészségügyi dolgozók kiállásáról se.
Hozzáteszem, ezeken az eseményeken közel sem voltak annyian, mint a szurkolói meneten, de ez legyen a baloldal problémája.
Nagy Attila Tibor azonban az ATV stúdiójában ezeket meg sem említette, helyette kinyilvánította nemtetszését amiatt, hogy a kormány az ünnepnapokra feloldotta a még megmaradt korlátozásokat. Ami elkeserítő, az az, hogy az elemzőben fel sem merül, hogy a magyarok szeretnék jól érezni magukat a nemzeti ünnepeken. Szerinte a kormány részéről a rendelet kiadása pusztán politikai érdekből történt.
Jól emlékszünk azokra a mondataira is, amikor az ellenzéknek olyan tanácsokat adott, hogy használják ki a koronavírus okozta halálozásokat a kormánnyal szembeni támadások során.
Most is határozottan állítja, hogy a kormány ezeket az intézkedéseket kizárólag a választások miatt hozza meg, és úgy véli, hogy a korlátozások éppen emiatt nem is lesznek olyan mértékűek, mint tavasszal voltak.
Pék Szabolcs, az Iránytű Intézet elemzője finoman csak „cirkusznak” nevezte, hogy a kormány lehetőséget biztosít arra, hogy a magyarok jól érezzék magukat az országukban.
A kormánypártisággal nem vádolható Hont András is a baloldali kettős mércére hívta fel a figyelmet közösségi oldalán:
A Pride-felvonuláson ott voltam, és a saját szememmel láttam azt a rengeteg embert (köztük a sok-sok külföldit) Budapest utcáin, akik valamiért nem aggódtak, hogy elkaphatják a koronavírust.
Ámde az említett tüntetéseken is szabadon lehettek együtt a tömegben, és vonulhattak fel az ellenzéki szavazók. Tehették, hiszen egy diktatúrában ez is megengedett.
Hadházy Ákos büszkén mutogatta a közösségi oldalán, hogy szabadon tüntethettek pár százan az utcákon, szintén maszkviselés nélkül, az ellenzék által kreált Pegasus-ügyben.
Itt pedig a Hír TV tudósítása az egészségügyi dolgozók kiállásáról a Hősök terén: