Botrány: Fleck Zoltán egyenesen lediktatúrázta Orbán rendszerét
2021.06.30. 16:00
Fleck Zoltán már ott tart, hogy egyenesen diktatúrának írja le a jelenlegi rendszert, és az 1990 előtti pártállami időkhöz hasonlítja, amikor még „ideiglenesen” hazánkban állomásoztak a szovjet csapatok. Egy mondat a jogszociológus végtelenül sunyi, félrevezető retorikájából a Hírklikkről: „A diktatúra egész rendszere és kiszolgálói halálos veszedelmet látnak a demokratikus átalakulásban. Ahhoz ugyanis, hogy győzedelmeskedjenek a demokratikus erők, fel kell számolni a diktatúra intézményrendszerét.”
Mi benne az aljas sunyiság? Hát az, hogy szó sincs diktatúráról. Orbán Viktor nem diktátor, épphogy ő harcolt az első sorban a proletárdiktatúra lebontásáért, méghozzá sikerrel. Pluralista demokráciában élünk a rendszerváltozás óta. Ha nem így lenne, az Európai Unióba sem vettek volna föl bennünket.
Hát éppen ez az az önkény, az a bolsevik diktatórikus „trükk”, ami jogállamban megengedhetetlen, ami aláássa a jogbiztonságot, az ország normális működését. Kellő mennyiségű választói felhatalmazás hiányában akarja felszámolni a „diktatúra” intézményrendszerét, a magyarok kellő erejű akarata nélkül. Természetesen Gyurcsány jóváhagyásával.
A csizma azért került most az asztalra, mert a minap ünnepelték az Alaptörvény megalkotásának 10 éves évfordulóját. Az ebből az alkalomból rendezett konferencián Varga Zs. András, a kikezdhetetlen felkészültségű jogtudós, a Kúria elnöke beszédében kijelentette: „alkotmányos puccs megtervezése folyik”, az Alaptörvény „megtörése” pedig a szuverén magyar állam megtörését jelentené. Hozzátette: „Az Alaptörvényt védelmezni kell a támadásokkal szemben. A jogállam, a hatalommegosztás érték, de ha »bűnöző szervezetek« kezébe kerül, az államnak és a jognak fel kell lépnie ellene.”
Kemény szavak, de nincs is helye másnak. Ha valaki diktatúrázza azt a rendszert, amelyről ő maga tudja a legjobban, hogy nem az, ráadásul
Sajnos megtanulhattuk, hogy a kommunista múlt erői, amelyek most hatalomátvételre készülnek, csak ezen a nyelven képesek beszélni. Választói többségük ugyanis soha nem volt az erős hatalomhoz jutáshoz.
Rajtunk múlik, hogy ne is legyen.