Vajon tényleg végérvényesen elszigetelődött volna Orbán Viktor?
2021.06.13. 19:25
Elöljáróban le kell szögezni, hogy végigmehettünk volna az elmúlt 11 éven is, de mi inkább az elmúlt másfél hónapot néztük végig.
A vizsgálathoz segítségül hívtuk Orbán Viktor közösségi oldalát.
Kezdésként nagy meglepetésünkre azt láthatjuk, hogy a miniszterelnök június 10-én Ronald S. Laudert, a Zsidó Világkongresszus (WJC) elnökét fogadta.
Lauder biztatónak nevezte Orbán Viktor közelmúltban tett látogatását Izraelben, és
Na, de menjünk tovább! A kormányfő június 9-én José María Aznar korábbi spanyol kormányfőt látta vendégül munkavacsora keretében. Pártja, a Néppárt jelenleg is a legnépszerűbb jobboldali párt Spanyolországban, azonban most ellenzékben van.
Ebből váltak ki később azok a személyek, akik most a Vox pártot is erősítik. Santiago Abascal, a Vox elnöke nem is olyan régen szintén Magyarországon járt, hogy Orbán Viktorral találkozzon.
Aztán június 8-án Albánia miniszterelnöke érkezett Magyarországra. Orbán Viktor kifejtette: albán kollégájával már régóta együttműködik, hiszen Edi Rama három egymást követő választáson győzött. Ez nagyon különleges az európai politikában – mutatott rá, gratulálva albán partnere sikeréhez.
A miniszterelnök kijelentette:
Nincs nagyobb politikai nézetkülönbség a két ország között, és a legfontosabb, hogy Magyarország kiáll amellett, hogy Albánia megkapja az uniós tagságot.”
Május 28-án Orbán Viktor utazott el, mégpedig Nagy-Britanniába, tárgyalni Boris Johnsonnal. A nap azért is emlékezetes marad, mert a magyar miniszterelnök volt a második európai vezető, akivel Boris Johnson a brexit óta személyesen találkozott.
Május 24–25-én Brüsszelben tartózkodott, ahol Sebastian Kurz osztrák kancellárral és Janez Jansa szlovén miniszterelnökkel egyeztetett. Utóbbival már május elején, a portugáliai EU-s szociális csúcstalálkozó előtti napon is eszmét cserélt.
Az EU-csúcs előtt napokban több emberrel is kapcsolatba lépett, május 20-án többek között Charles Michellel, az Európai Tanács elnökével, valamint a holland és a lett kormányfővel.
Május 8-án, az aktuális EU-csúcs második napján Emmanuel Macron francia államfővel és Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnökkel egyeztetett a szünetben.
A most felsorolt események az elmúlt másfél hónapban történtek. De a sort lehetne folytatni, hiszen az elmúlt 11 évben számtalan külföldi vendég fordult meg a Karmelita kolostorban, vagy a magyar miniszterelnök vett részt egyes európai uniós csúcsokon, illetve kapott meghívást kétoldalú megbeszélésekre.
Tolmács nélkül.
Karácsony Gergely vajon bírná ezt a terhelést? Vagy hány milliót szeretne fordítani miniszterelnökként arra, hogy valaki fordítson neki?
Az integetés kevés lesz.
Konklúzióként levonható, hogy