Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Vajon tényleg végérvényesen elszigetelődött volna Orbán Viktor?

Prokaj Dávid

2021.06.13. 19:25

Szinte mindennap megírja valamelyik baloldali fake news lap, hogy a magyar miniszterelnök az elmúlt 11 évben folyamatosan szorította ki magát Európából, és senki nem áll vele szóba. Mi ebben az igazság? Utánajártunk!

 

Elöljáróban le kell szögezni, hogy végigmehettünk volna az elmúlt 11 éven is, de mi inkább az elmúlt másfél hónapot néztük végig.

A vizsgálathoz segítségül hívtuk Orbán Viktor közösségi oldalát.

Kezdésként nagy meglepetésünkre azt láthatjuk, hogy a miniszterelnök június 10-én Ronald S. Laudert, a Zsidó Világkongresszus (WJC) elnökét fogadta.

Lauder biztatónak nevezte Orbán Viktor közelmúltban tett látogatását Izraelben, és

megköszönte Magyarország kormányának a zsidó állam melletti támogató kiállását a nemzetközi fórumokon.
Ennyit a Fidesz antiszemituzmusáról és a burkolt zsidózás vádjáról...

Na, de menjünk tovább! A kormányfő június 9-én José María Aznar korábbi spanyol kormányfőt látta vendégül munkavacsora keretében. Pártja, a Néppárt jelenleg is a legnépszerűbb jobboldali párt Spanyolországban, azonban most ellenzékben van.

Ebből váltak ki később azok a személyek, akik most a Vox pártot is erősítik. Santiago Abascal, a Vox elnöke nem is olyan régen szintén Magyarországon járt, hogy Orbán Viktorral találkozzon.

Aztán június 8-án Albánia miniszterelnöke érkezett Magyarországra. Orbán Viktor kifejtette: albán kollégájával már régóta együttműködik, hiszen Edi Rama három egymást követő választáson győzött. Ez nagyon különleges az európai politikában – mutatott rá, gratulálva albán partnere sikeréhez.

A miniszterelnök kijelentette:

Nincs nagyobb politikai nézetkülönbség a két ország között, és a legfontosabb, hogy Magyarország kiáll amellett, hogy Albánia megkapja az uniós tagságot.”

 

Május 28-án Orbán Viktor utazott el, mégpedig Nagy-Britanniába, tárgyalni Boris Johnsonnal. A nap azért is emlékezetes marad, mert a magyar miniszterelnök volt a második európai vezető, akivel Boris Johnson a brexit óta személyesen találkozott.

Május 24–25-én Brüsszelben tartózkodott, ahol Sebastian Kurz osztrák kancellárral és Janez Jansa szlovén miniszterelnökkel egyeztetett. Utóbbival már május elején, a portugáliai EU-s szociális csúcstalálkozó előtti napon is eszmét cserélt.

 

Az EU-csúcs előtt napokban több emberrel is kapcsolatba lépett, május 20-án többek között Charles Michellel, az Európai Tanács elnökével, valamint a holland és a lett kormányfővel.

Május 8-án, az aktuális EU-csúcs második napján Emmanuel Macron francia államfővel és Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnökkel egyeztetett a szünetben.

A most felsorolt események az elmúlt másfél hónapban történtek. De a sort lehetne folytatni, hiszen az elmúlt 11 évben számtalan külföldi vendég fordult meg a Karmelita kolostorban, vagy a magyar miniszterelnök vett részt egyes európai uniós csúcsokon, illetve kapott meghívást kétoldalú megbeszélésekre.

Ezekben mind az a közös, hogy a társalgás angolul zajlott.

Tolmács nélkül.

Karácsony Gergely vajon bírná ezt a terhelést? Vagy hány milliót szeretne fordítani miniszterelnökként arra, hogy valaki fordítson neki?

Az integetés kevés lesz.

Konklúzióként levonható, hogy

a baloldali propagandalapok állítása az elszigetelődésről szemenszedett hazugság.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére