Nagy-Britanniához hasonlóan a V4-ek se adnának át több hatáskört Brüsszelnek
2021.05.30. 10:30
Koskovics Zoltán azt mondta:
ez az üzenete annak, hogy Boris Johnson brit miniszterelnök a brit európai uniós tagság megszűnése (Brexit) után
Az elemző abszurdnak nevezte azokat a „vádakat”, amelyek szerint Orbán Viktor elszigetelődött Európában.
A brit kormány a külkapcsolatok alakításában nyilvánvalóan figyelembe veszi, hogy a szigetországban dolgozók közül sokan a visegrádi államokból érkeztek – jegyezte meg Koskovics Zoltán.
A Magyar Nemzet megkeresésére Kiszelly Zoltán, a Századvég Alapítvány Politikai Elemzések Központjának igazgatója elmondta, hogy Magyarország is ugyanazokkal a problémákkal szembesül a Brexit után is, csak a britek nélkül, akik fontos szövetségeseink voltak.
A visegrádi négyek ugyanazt a politikát folytatják: nem akarunk több hatáskört átadni Brüsszelnek. Sem az adópolitika, sem a migráció, sem a jogrendszer, sem a külkapcsolatok terén”
– közölte Kiszelly Zoltán.
Emlékeztetett: Magyarország a Brexit után fair megállapodásra törekedett az EU és Nagy-Britannia között, nem arra, hogy megbüntessék a briteket azért, mert kiléptek az EU-ból.
Orbán Viktor álláspontja mindig nagyon közel állt a brit konzervatívokéhoz.”
2014 nyarán például az uniós tagállamok vezetői közül egyedül ő és David Cameron akkori brit miniszterelnök szavazott az ellen, hogy Jean-Claude Juncker legyen az Európai Bizottság elnöke – tette hozzá.
A szakértő úgy látja, hogy a Konzervatív Párt azt a szuverenista álláspontot képviseli, amellyel a magyar kormány is azonosulni tud.