Boris Johnson: A várhatóan kisebb áprilisi vakcinakészlettel is tartható a nyitási menetrend
2021.03.18. 21:55
A brit állami egészségügyi szolgálat (NHS) előző este jelezte a helyi közegészségügyi hatóságoknak, hogy
A kormány csütörtökön közölte: ennek egyik fő oka az, hogy az indiai Serum Institute vakcinagyár március végétől négy héten át a tervezettnél kevesebbet tud szállítani az Oxfordi Egyetem és az AstraZeneca brit–svéd gyógyszeripari cég közös fejlesztésű oltóanyagából.
Boris Johnson a Downing Streeten tartott csütörtök esti sajtótájékoztatóján azonban közölte:
A brit kormány a múlt hónap végén ismertette a koronavírus-járvány terjedésének megfékezését célzó korlátozások lépésenkénti enyhítésére, a gazdaság és a társadalmi élet újraindítására kidolgozott, négy nyitási szakaszból álló intézkedési tervét.
E menetrend öthetente számol a korlátozások egyre szélesebb körű enyhítésével, és minden feltétel teljesülése esetén június 21-ére irányozza elő az összes korlátozás feloldását.
A nyitási program első komoly lépéseként március 8-án, kéthavi távoktatás után megindulhatott a tanítás az összes angliai általános és középiskolában.
Boris Johnson a csütörtöki sajtótájékoztatón elmondta:
A brit egészségügyi minisztérium részletes csütörtök esti ismertetése szerint eddig 25 735 472-en kapták meg az első dózist a Nagy-Britanniában forgalmazott két oltóanyag – a Pfizer/BioNTech- és az Oxford/AstraZeneca-vakcina – valamelyikéből. A második dózist 1 879 054 embernek adták be.
A brit miniszterelnök a Downing Street-i sajtóértekezleten elmondta:
Boris Johnson közölte: a jövő hónapban 12 millióan kapják meg a koronavírus elleni vakcina második dózisát, és eközben az a terv is teljesül, hogy a brit lakosságból az 50 éven felüli korosztály mindegyik tagja április 15-éig megkapja az első adagot.
A kormány célkitűzése az, hogy
Johnson a csütörtöki sajtótájékoztatón kijelentette: a vakcinaszállítmányok várható áprilisi csökkenése ellenére ez a terv is teljesülni fog.
A brit miniszterelnök újságírói kérdésre hangsúlyozta: nem azért érkezik Indiából a korábban vártnál valamivel kevesebb adag áprilisban az Oxford/AstraZeneca-vakcinából, mert az indiai kormány akadályozná az exportot, a késedelemnek technikai okai vannak.
A Pfizer/BioNTech-vakcina nagy-britanniai alkalmazása január elején kezdődött.