Hogyan lett Gyurcsány ismét a baloldal vezére?
2021.02.08. 11:02
Az első részben Gyurcsány Ferenc ténykedéseiről számolnak be, aki mellett már ekkor ott volt Szilvásy György és Bajnai Gordon.
A lap szerint ahhoz, hogy a bukott politikus napjainkra átvegye az irányítást a baloldal felett, négy dologra volt szüksége: politikusi adottságokra, a mozgalmi múltból gyökerező hálózatépítési gyakorlatra, kapcsolatrendszerre, az anyagi függetlenség megteremtésére és nem utolsósorban egy a titkosszolgálatokból, illetve azok környékéről verbuválódott háttércsapatra.
Gyurcsány Ferenc húszéves korában lépett be a Kommunista Ifjúsági Szövetségbe (KISZ), a magyar kommunista állampárt, a Magyar Szocialista Munkáspárt (MSZMP) ifjúsági szervezetébe.
A portál beszámolt egy észak-koreai szálról is. Az 1980-as évek végén a formálódó sajtónyilvánosságban komoly vita zajlott az Észak-Koreában megrendezendő nyári Világifjúsági Találkozóról (VIT) és annak költségeiről. A Fidesz a phenjani kiruccanás ellen volt. Gyurcsány még KISZ-vezérként kiállt a részvétel és annak közpénzből való finanszírozása mellett – írják.
Összefoglalva: Gyurcsány, a bukott kommunista pártállam egyik országos ifjúsági szervezetének vezetője saját mozgalmat hoz létre, ahol egy később csődbűntett miatt elítélt, volt KISZ-es vállalkozó pénzeli. Majd hirtelen munkanélküli lesz, KISZ-vezérként kapott lakását megtartva. Rövid idő múlva a hálózat a hóna alá nyúl, privatizációs tanácsadóként alkalmazzák. Néhány év múlva pedig saját céget hoz létre, ismét csak a pártállam befolyásos személyiségeivel. Vagyis az állampárti hálózat átmentette kapcsolatait a gazdaságba, külföldiekkel is bizniszel, amiből a fiatal Gyurcsány és Bajnai is hasznot húz – írják.
A teljes cikk IDE kattintva olvasható.