Ha Orbán rosszul védekezik, WHO-kottából teszi
2020.11.19. 15:20
A legutóbbi szigorítások után a baloldali kánon azt harsogta, hogy az Orbán-kormány megkésett intézkedéseivel, és ez emberéletekbe kerül majd. Nos, tegye fel a kezét, akinek ezek a frázisok már rémlenek tavaszról! Nem véletlen. A magyar kormány baloldali ellenzéke ugyanis szinte minden intézkedésnél ugyanezt süvölti.
Hiába cáfolt már rájuk a védekezés eredményessége számtalan alkalommal, most a középiskolák és a felsőoktatási intézmények digitális tanrendre állítását követően jöttek az okos vélemények, amelyek szerint mekkora hülyeség ez, ha közben a leglátogatottabb általános iskolák hagyományosan oktatják kisiskolások tömegét. Nos, az efféle elgondolásokat írta felül Hans Kluge, a WHO európai irodájának vezetője, aki szerint
a vesztegzárnak és a kijárási tilalomnak az utolsó mentsvárnak kellene lennie”
a védekezés során, ugyanakkor
az általános iskoláknak nyitva kellene maradniuk, mert bezárásuk nem hatékony lépés, a gyerekek és tizenévesek ugyanis a WHO szerint nem növelik a vírus terjedésének sebességét.”
Vagyis: „a lezárásokat a kormánynál mindig hamarabb javasló” ellenzékiek ebben az olvasatban megértik, hogy minden korlátozásnak eljön a maga ideje, de a szigorítások túl korai bevezetése nem hatékony védekezési eszköz.
Arról már ne is beszéljünk, hogy Kluge szerint bár „a maszkviselés nem csodaszer, és csak más intézkedésekkel együtt hoz eredményt”, a szakember úgy véli,
ha az emberek 95 százaléka maszkot hordana, nem lenne szükség lezárásokra”.
Vagyis a maszkviselésre vonatkozó szigorító javaslat is a helyén van.
(Ettől még a magyar kormány tesztelteti a szociális és oktatási intézmények dolgozóit.)