Sivalkodással van elfoglalva a baloldal a védekezés segítése helyett
2020.11.05. 10:30
Orbán Viktor miniszterelnök kedd este bejelentette, hogy a kormány a koronavírus-járvány miatt ismét bevezeti a rendkívüli jogrendet, az Országgyűlést pedig arra kéri, hogy ezt a rendkívüli helyzetet 90 nappal hosszabbítsa meg. A kormányfő bejelentése szerint:
- éjfél és 5 óra között kijárási korlátozás lépett életbe,
- nem tartható zenés-táncos mulatság,
- változtak a mozik, színházak, sportrendezvények látogatására vonatkozó szabályok,
- ingyenes lett a parkolás, és a tömegközlekedésben járatsűrítést írtak elő,
- rendkívüli jogrendet vezettek be.
Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő a Facebook-oldalán tudatta, hogy megjelent a Magyar Közlönyben a veszélyhelyzet kihirdetéséről, illetve a további védelmi intézkedésekről szóló rendelet. Abból többek között kiderül, hogy éjfél és reggel öt óra között például csak munkavégzés, a munkahelyre való eljutás, illetve az onnan való hazajutás céljából és „életvédelmi céllal” lehet közterületen tartózkodni. A rendelet szerint tilos olyan rendezvényeken részt venni, ahol „zeneszolgáltatást főszolgáltatásként nyújtanak”, és ahol a részvételhez nem kell megváltott ülőhellyel rendelkezni. Mozielőadásokat, kulturális, valamint sportrendezvényeket úgy lehet megtartani, hogy a nézők csak minden harmadik ülőhelyet foglalhatják el, és a közvetlenül egymás mögötti ülőhelyeket is szabadon kell hagyni. A rendelet szerint Budapesten, valamint a megyei jogú városokban a helyi tömegközlekedési szolgáltatást végző gazdasági társaság köteles járatsűrítési tervet készíteni a munkanapokon reggel 7 és 9 óra közötti, valamint a 15 és 19 óra közötti időszakokra. Az erről szóló tervet november 5. napjáig kell elkészíteni, és átadni az illetékes kormányhivatalnak.
A baloldal ott folytatja a nyivákolást, ahol tavasszal abbahagyta
A baloldal a járvány első hulláma alatt is azzal támadta a kormányt, hogy nem hozta meg időben a szükséges szigorító intézkedéseket, illetve hogy az egészségügy nincs felkészülve a pandémiára. Gyurcsány Ferenc a Facebookon reagált a miniszterelnök bejelentésére. Szerinte „a kormány alibizik, és ezzel emberkísérletet folytat”.
Az őszödi böszme vélhetően elfelejtette már, hogy az első hullám idején az ő párttársaira nem lehetett számítani a védekezés terén, és úgy tűnik, a továbbiakban sem lehet. Emlékezzünk vissza Arató Gergelyre, aki az ATV élő adásában szólta el magát, sajnálatosnak nevezte, hogy kevés a járványban meghalt ember Magyarországon.
Ebben a számban sem áll sajnos rosszul az ország”
– mondta a Gyurcsány-párti politikus.
A Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, Varga Zoltán már tavasszal is minősíthetetlen stílusban támadta Müller Cecíliát. Ma a népjóléti bizottság ülésén megint a védekezésben részt vevők támadása volt számára a fontos. Ismét Menczer Tamás államtitkárnak kellett helyre tennie.
A DK egyébként minősíthetetlen stílusban támadta a koronavírus-törvényt is, Brüsszelbe jártak diktatúrát kiáltani, kíváncsian várjuk, mikor kezdenek ismét „legsötétebb vészkorszakról” beszélni.
Tóth Bertalan, az MSZP elnöke a miniszterelnök bejelentését látszatintézkedésnek nevezte, egy lufihoz hasonlította, amely látszólag nagy, de belül üres. Ehhez képest miközben az egész ország a védekezéssel volt elfoglalva, az MSZP a 2013-as bajai álvideó mintájára képes volt egy újabb hírhamisítást véghez vinni.
Korózs Lajos, az Országgyűlés népjóléti bizottságának elnöke a magát mentőtisztnek kiadó Németh Athinával beszélgetett a magyar egészségügy helyzetéről. A nő többek között azt hazudta, hogy tíz hazaküldött betegből kilenc meghalt.
Miután a teljes baloldali propagandahálózat átvette a hírt, az OMSZ közleményben jelezte, hogy
A felvételt a nyilvánvaló lebukás után mind Korózs, mind az MSZP eltávolította internetes felületeiről.
Kunhalmi Ágnes sem a következetességéről híres. Miközben folyamatosan a maszkhasználatról beszélt, elment egy focimeccsre, ahol ahelyett, hogy példát mutatott volna, láthatóan nagyon jól érezte magát védőeszköz nélkül.
A Momentum is közleményt adott ki a kormányfő bejelentésével kapcsolatban. Szerintük nem válságkezelés történik, hanem alibikormányzás.
Ha már válságkezelés.
Fekete-Győr András, a párt elnöke az ATV-n a bankok bevételkiesése miatt aggódott, és a műsorvezetőnek kellett felvilágosítania, hogy a bankszektor nem kifogásolta a kormány gazdasági intézkedéseit, amelyeket a koronavírus miatt hozott.
Donáth Anna momentumos EP-képviselő is nagyot ment néhány hónapja. Arról beszélt, hogy nem magyarok voltak hazánkban az első fertőzöttek, hanem irániak.
A párbeszédes Szabó Tímea arról értekezett, hogy „Orbán Viktor nemcsak felelőtlen, de aljas is. Valódi intézkedést nem hoz, az emberek egészségét és megélhetését nem védi meg”.
Folyamatosan vehemensen támadta a kormányt. Májusban minősíthetetlen hangnemben szólt Kásler Miklóshoz: „Először is, szégyellje magát!”, majd így folytatta: „Miniszter úr, mikor vállalja a felelősséget több száz ember haláláért?”
Karácsony Gergely párttársa hatalmas hazugságokkal hergelte a közvéleményt, április 20-i parlamenti felszólalásában azt állította, hogy „az egész kerek nagy világon Magyarországon halnak meg a legtöbben a koronavírus-járványban”. A valóság ezzel szemben az, nemhogy az egész világra, de még Európára sem igaz, hogy hazánkban halnának meg a legtöbben. Ráadásul az egymillió lakosra jutó arányszámot tekintve Európában nálunk volt az egyik legkevesebb fertőzött.