Mikor kopognak már be a drag queenek az óvodáinkba?!
2020.10.05. 19:09
A 888 is beszámolt róla, hogy a hazai könyvpiac kezdi átvenni a haladó Nyugat szellemiségét, ugyanis „Meseország mindenkié” címmel megjelent az első magyar LMBTQ-mesekönyv. A Labrisz Leszbikus Egyesület által kiadott kötet történeteiben ismert mesék újraírt változatait alkották meg a szerzők olyan hősökkel, akik valamilyen stigmatizált vagy kisebbségi csoporthoz tartoznak.
Zárójel. A csodálatos Labrisz Leszbikus Egyesület neve feltűnik kedvenc tőzsdespekulánsunk Nyílt Társadalom Alapítványának (OSF) honlapján is, azon a részen, ahol a támogatott szervezeteket nevesítik. Eszerint az egyesület 15 ezer dollárt kapott Gyuri bácsiéktól 2016-ban, 2017-ben és 2018-ban egyaránt. Zárójel bezárva. (ITT foglalkoztunk ezzel bővebben!)
Tegnap pedig a tolerancia melegágyának számító Átrium színházban – komoly tüntetés kíséretében – a propagandakiadvány felolvasását is megtartották. Az esemény Facebook-oldalán azt írták, hogy 80 főt tudnak beengedni (50 gyerek, 30 felnőtt arányra gondoltak), azonban a tiltakozásra reagálva a szervezők úgy döntöttek: csak online, gyermekek nélkül tartják meg a mesematinét. A rendezvényen Szalay Kriszta – a szervezők i-vel írták a nevét – volt a felelős a szenny felolvasásáért, míg Cserna Antal színművész gitározott. Továbbá Őrsi Gergely, a II. kerület baloldali, nyíltan homoszexuális polgármestere is meg volt híva az érzékenyítő felolvasásra, de ő végül visszalépett.
Nekem azonban hiányzott valami, amitől igazán teljes lehetett volna a gyerekek indoktrinációja és az élmény.
Igazán szerezhettek volna egyet-kettőt, csak a biztonság kedvéért. Lehetőleg feketét, hiszen nem vagyunk kirekesztők.
De mi is az a drag queen?
Magyarul állítólag pucckirálynőnek nevezik őket, olyan férfiak, aki nőnek öltöznek, és általában úgy is viselkednek, gyakran szórakoztatás vagy előadás céljából. Általánosságban szólva a pucckirálynők egy eltúlzott női szerepet vesznek fel (agyonsminkelik magukat, parókát vesznek fel, műszempillát ragasztanak magukra). Nem túl bizalomgerjesztő a látvány, maradjunk annyiban...
2015-ben egy Michelle Tea nevű írónak az a remek gondolata támadt, hogy elindítja a Drag Queen Story Hour (Pucckirálynő-meseóra) mozgalmat.
Talán mondani sem kell, hogy nem épp a Hófehérke és a hét törpe szokott előkerülni.
Tavaly például az amerikai Richfield városában Russ King, művésznevén „Miss Richfield 1981” felolvasott gyerekeknek a „Neither” (Egyik sem) című műből , amely főszereplője egy genderfluid személy. A „Rainbow” (Szivárvány) című alkotás is előkerült, illetve King azt is megtanította a gyerekeknek, hogy mit jelentenek a színek az LMBTQ-közösség által használt szivárványos zászlón. A beszámolók szerint a drag queenen nagyon rövid szoknya és nagyon magas sarkú cipő volt, és amikor lehajolt, vagy a lábait széttette, egy tucat kisgyermek láthatta az alsóneműjét.
De a jelenség már nemcsak könyvtárakban, hanem kocsmákban is feltűnt. Tavasszal a TikTokra került fel egy videó – már leszedték, de az internet nem felejt –, amelyen egy drag queen erotikusan táncol egy körülbelül 6 éves kislánynak.
A videón továbbá az is látható, hogy a műsort több felnőtt is végignézte, tapsolva és mosolyogva figyelték a mozdulatokat. A felvételen megjelenő leírások szerint a kislány kérte az anyukájától, hogy odaülhessen, hogy jobban lásson.
A felvételen vonagló drag queen becsületes neve Tynomi Banks.
Mint tudjuk, Amerikából minden agymenés így vagy úgy, de begyűrűzik Európába, ma már Nagy-Britanniában is vannak meseórák. A V4NA nemzetközi hírügynökség szúrta ki a Drag Queen Story Time, UK Facebook-oldalán, hogy konkrétan pedofilokat mosdattak.
Július 26-án ugyanis az írták ki, hogy
A bejegyzés mellé egy fotót is feltöltöttek, amelyen egy férfinak látszó ember szivárványos zakóban esernyővel integet. A bejegyzés komoly felháborodást váltott ki, ezért augusztus 12-én pontosítaniuk kellett.
„Kiegészítő információk azoknak, akiknek szükségük van rá: megtalálhatod a szerelmet akkor is, ha olyan idős vagy, mint ez a fickó, de az MAP-t nem támogatjuk. Nem támogatjuk, nem nézzük el, nincs semmi közünk hozzá” – írták, azonban az eredeti kijelentést nem távolították el.
Az, hogy a bejegyzés után sokan pedofilmosdatásra asszociáltak, nem véletlen. Tavaly tavasszal ugyanis Houstonban egy olyan drag queen olvasott fel gyerekeknek, akit tíz évvel korábban elítéltek szexuális bűncselekmények miatt.
Szóval a tegnapi eseményről nekem ilyen és ehhez hasonló emberek hiányoztak.
Remélem, legközelebb nem okoznak csalódást!