A Pride sajtószóvivői még a koronavírus-járvány kellős közepén is az érzékenyítéssel vannak elfoglalva
2020.03.24. 10:10
Vitathatatlan tény, hogy a koronavírus-járvány összességében átoknak minősül, világszerte százezrek betegednek meg, tízezrek veszítik el az életüket – és akkor a vírus gazdasági következményeiről még nem is beszéltünk.
Ugyanakkor az is evidens, hogy minden rosszban, így a koronavírus-járványban is van valami jó, az átoknak van áldásos oldala is. Jelen esetben az egyik ilyen pozitív hozadék, hogy a pécsi Pride után
(Igaz, hogy még így is pontosan tíz nappal lesz hosszabb, mint amennyinek lennie kellene, de ne legyünk telhetetlenek, a részsikereknek is örülni kell.)
A buziparádé sajtószóvivői a pontos dátumokról is tájékoztatták a hvg.hu-t: az eredetileg június 5-én induló, július 4-én pedig a szokásos felvonulással záruló Budapest Pride augusztus 14-én indulna, és augusztus 22-én érne véget.
Egyébként az interjú többi része is megér egy misét, a Pride sajtószóvivői a veszélyhelyzet idején is maximális fordulatszámon pörgetik az érzékenyítést. Majercsik Jojótól megtudhatjuk, hogy természetesen a koronavírus-járvány is a szexuális kisebbségeket érinti a leginkább, tudniillik
számos fiatal LMBTQ-ember lesz most kényszerből összezárva a nem elfogadó családtagjaival, emiatt verbális vagy akár fizikai erőszaknak lehetnek kitéve, és az ellenséges közeg miatt nagyobb lehet körükben a depresszió és az elmagányosodás érzése is.
A 100 millió halálos áldozatot szedő kommunista ideológiával szimpatizáló Jojó (lsd. fentebb a pulóverét) szerint a munkahelyvesztés is leginkább az LMBTQ-közösséget sújtja,
hiszen ők nehezebben találnak új munkát, és a közösségen belül a transzneműeket még nagyobb mértékű hátrányos megkülönböztetés éri a munkaerőpiacon.
Ez az áldatlan állapot nem maradhatott kellőképpen határozott, de mégis arányos válasz nélkül, ezért Jojóék elindították a #homofisz (homófisz) nevű kampányukat, ami
az önkéntes karanténra való figyelemfelhívás mellett pozitív üzeneteket, fizikai és mentális egészségre fókuszáló kihívásokat, és a közösségi összefogást népszerűsíti.
Hurrá!