Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Állóháború

Bohár Dani

2020.03.04. 10:01

Öt év elteltével az Európai Unió ráeszmélt a határvédelem fontosságára. Mi, magyarok annak idején kritikát, nácizást, jelentéseket és különféle velünk szemben indított eljárásokat kaptunk. A görögök most katonákat és egy csomó pénzt.

Nagyot fordult Európa. 2015-ben még teljesen rendben volt, hogy emberek százezrei érkeznek az Európai Unió területére ellenőrizetlenül. Akkoriban Németországban még „Willkommen” feliratú táblákkal fogadták az idegeneket. 2015-ben Magyarországon kívül nem volt olyan európai ország, amely némi kritikával illette volna a migránshordák térhódítását. Aztán szépen lassan a befogadáskultuszban létező államok felismerték, hogy mégsem annyira egészséges országuk népességét felönteni, többnyire muszlim bevándorlókkal. Elkezdték megvédeni a határaikat.

A probléma nagy felismerése azonban néhány napja következett be. Recep Tayyip Erdogan bejelentette, hogy a jövőben nem tartóztatja fel a bevándorlókat. A török elnök döntését követően rég nem látott migránsáradat indult meg Törökország Görögországgal szomszédos határához. Edogan a 2016-os EU-val kötött megállapodásának felrúgását azzal indokolta, hogy az unió nem fizette ki a vállalt 6 milliárd eurós támogatást. Törökországnak ezt azért kellett volna megkapnia, mert feltartja és ellátja a migránsokat. Ezzel szemben az Európai Bizottság azt állítja, hogy fizettek. Igaz, nem minden pénzt a török államnak, hanem jutott a migránsokat segítő NGO-knak is.

A törökök nem viccelnek. Buszokkal, vonattal, teherautókkal, extrémebb esetben lovas kocsival szállítják a bevándorlókat a görög határhoz. Folyamatos számháború zajlik a felek között, hogy mennyi bevándorló van a térségben, de saját tapasztalatom szerint kijelenthető, hogy több tízezer. A migránsok közül mindenki Nyugat-Európába akar eljutni. Az Európai Unióban csalódtak, ugyanis évekig abban a tudatban éltek, hogy őket ott várják, ezzel szemben most lezárták a határokat és a görög katonák gumilövedékeit kerülgetik. Törökország oldaláról tehát folyamatos a nyomás Görögország, vagyis az Európai Unió határain.

Hosszú évek komolytalan migrációs politikáját követően észbe kapott Görögország is és elkezdte megvédeni a határait. A 212 kilométeres görög-török szárazföldi határszakaszt a görögök állandó katonai és rendőri jelenléttel óvják. Elenyésző azoknak a száma, akik átjutnak az Európai Unió területére. A görögök ideiglenes kerítést húznak fel, könnygázzal, gumilövedékkel lövik a migránsokat. Háborús helyzet van a határ mentén. Halottakról is hallani. A történet érdekessége, hogy a kemény, mondhatni agresszív határvédelemért Görögország nem dorgálást, hanem pénzt kap az uniótól. Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke személyesen látogatott el a konfliktusos határszakaszra és biztosította a görög vezetést, hogy minden támogatást megkapnak. Érdekes.

Törökország és Görögország (Európai Unió) között állóháború zajlik. Migránsok tízezrei akarnak belépni az unió területére, ezt azonban görögök megakadályozzák. A diplomáciai konfliktus minden szinten folyik. Bármit állít Törökország, azt cáfolja Görögország és fordítva is ugyanez a helyzet.

A határ mentén járva-kelve érezhető a feszültség. A megoldás ebben az esetben pedig iszonyatosan bonyolult. Törökországnak elege van, Görögország pedig megvédi a határait. Érthető álláspontok.

Hatalmas kérdés a határ mentén beragadt emberek sorsa is. Európába akarnak menni. Feszültek, agresszívek és elszántak. A törökök nyomják őket előre, a görögök meg vissza. Bármilyen irányba is történik a jöben előremozdulás, annak az országnak nem lesz könnyű dolga a dühös tömeggel.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére