Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Megkóstoltuk az első nagyüzemi magyar portert

Pörge Béla

2019.10.27. 11:18

A napokban jelent meg a Soproni Porter, ennek a rövid bemutatásával folytatódik – pár hét kihagyás után – a 888 sörenciklopédiája.

A magyar sörgyártásban az elmúlt években végre elindult valami, sorra jelennek meg a nagyüzemi gyártóktól is különlegesebb sörök. Ennek a folyamatnak a legújabb állomása az októberben piacra dobott Soproni Porter.

A porter a barna sörök egyik fajtája, létezik belőle alsó és felsőerjesztésű változat is. Utóbbi a gyakoribb, az első porterek mind ebbe a csoportba tartoztak, ami nem meglepő, hiszen ez a típus Írországból származik. A porterek jellemzője a kávés, étcsokis ízvilág, a krémesség, valamint az, hogy inkább télen szokás fogyasztani, és nem kell nagyon behűteni.

A Soproni Porter szintén felsőerjesztésű, 5,2 százalékos, tehát viszonylag alacsony az alkoholtartalma a típushoz mérten, ennek ellenére egy testes sörről van szó. Tökéletesen hozza a kávés ízvilágot: könnyedén elfogyasztottam a három decit belőle, pedig nem vagyok oda a barna sörökért. De pont ez a porter lényege: nem olyan, mint egy sima barna sör, annál sokkal érdekesebb, krémesebb, kellemesebb ital.

Bár a boltokban még nem találkoztam ezzel a sörrel, állítólag 260-280 forint körül lesz egy 0,33-as doboz ára, ami korrekt ár egy ilyen különleges sörért. Ráadásul a termék megjelenését is jól időzítették, az ősz végén és télen remek választás lesz ez a sör.

A doboz külseje nekem bejön, jó ez az ezüstös szürke szín, bár talán jobban illene hozzá a Soproni Démon matt fekete színe. Nyilván most már nem fogják megcserélni a két termék színét, de ennél nagyobb bajom ne legyen a Sopronival. Bár az az igazság, hogy van: a soproniak ezzel a porterrel ismét bebizonyították, hogy tudnak ők jó, sőt nagyon jó sört is készíteni, ennek ellenére a gyár alapsöre még mindig a kukoricás, silány minőségű Soproni világos. Az én szememben akkor válna igazán szimpatikussá a Soproni, ha a kukoricás sörük legfeljebb valami vállaltan gyengébb minőségű, nem is ezen a néven futó termék lenne, és a mostani 1895 lenne az alapsör (lásd Dreher).

A Soproni Portert különösen azoknak ajánlom, akik szeretik a kávét vagy a barna söröket, hiszen nagyjából e két ital elegyét hozza ez a sör. Testes, de nem kell tőle félni, jól csúszik és nem túl alkoholos, így egy hideg estén kiválóan el lehet belőle szürcsölni két-három dobozzal is, máris kevésbé lesz szürke a ködös, taknyos, hideg novemberi idő. Mert bár most még október van és enyhe az idő, mire minden boltban kapni lehet majd a Soproni Portert, már más lesz a leányzó fekvése.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére