Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Hangos bekiabálások közepette bírálta Giuseppe Conte a visegrádi országok migrációs politikáját

Zelenka Dóra

2019.09.21. 14:30

Giuseppe Conte olasz miniszterelnök szombaton Rómában, a jobboldali Olasz Testvérek (FdI) párttalálkozóján mondott beszédet, amelyen délután Orbán Viktor magyar miniszterelnök is felszólal.

Conte egyórás felszólalásának elején rögtön a migráció kérdéséről beszélt. Kijelentette Olaszország „ritkán kapott támogatást a visegrádi országoktól”. Úgy vélte, ez azzal magyarázható, hogy a visegrádi országok „nacionalista iránya nagyon zárt”, már-már az „elszigetelődést” súrolja.

Ez az út pedig a gyakorlatban nem járható, mivel ha akarjuk, ha nem, ma már integrált politikai, gazdasági, kulturális rendszerben élünk Európában

– hangoztatta az olasz miniszterelnök.

A szavait kezdetben bekiabálásokkal kísérő közönségnek Giuseppe Conte azt mondta, kérdezzék meg Orbán Viktort, miért nem követte Matteo Salvinit, a Liga olasz jobboldali párt vezetőjét, és miért nem lépett ki az Európai Néppártból. Szerinte a Liga elszigetelve találta magát, nála is jobboldalibb erők hagyták magára visegrádi országokból.

Giuseppe Conte visszautasította azokat a közönség soraiból is elhangzott vádakat, miszerint elárulta és eladta Olaszországot Merkelnek és Macronnak. Kijelentette, hogy mindig is Olaszország érdekeit képviselte, és olasz miniszterelnökként figyelembe kell vennie, hogy Európa jelenleg kész megérteni az olaszországi igényeket és segíteni a migrációs megoldásban.

A miniszterelnök beszédéből egyre világosabban látszik, hogy Olaszország megadta magát Brüsszelnek.

Conte arra utalt, hogy az Európai Bizottság, valamint Franciaország és Németország közös megállapodásra készül Olaszországgal a földközi-tengeri útvonalon az olaszországi partokra érkezők szétosztásában. Kifejtette, az érkező migránsoknak az EU 28 tagállama közötti szétosztása egyrészt csökkenti az egyes országokra nehezedő terhet. Másrészt – tette hozzá – a szétosztásnak minden tagállamot érintenie kell, mivel „ha Európában vagy, elfogadod a jót és a rosszat is!”.

A közönség tiltakozására Conte azért hangoztatta, hogy „Olaszországba se jöhet be akárki”.

Marcia su Roma – kicsit másképp

Nem sokkal azután, hogy a semmilyen demokratikus legitimációval nem bíró újdonsült bevándorláspárti római kormány átvette a stafétát Itáliában, Olaszország határai megnyíltak. A líbiai Abu Kammash városától mindössze 280 kilométerre fekvő Lampedusa szigete pár nap alatt megtelt afrikai migránsokkal. Giuseppe Conte kormányfő és a stadioni italárusítóból lett külügyminisztere, Luigi Di Maio már kvótákat követel Brüsszeltől.


Giuseppe Conte leszögezte, hogy hiába vezeti az Öt Csillag Mozgalom (M5S) és a balközép Demokrata Párt (PD) közös kormányát, nem számít baloldali kormányfőnek. Hangsúlyozta, hogy soha egyetlen pártnak sem volt a tagja. Kijelentette, hogy magát „kereszténynek és demokratának” tartja.

Giuseppe Conte a FdI római párttalálkozóján vett részt, ahova még a szeptember eleji olasz kormányváltás előtt kapott meghívót. Az Atreju nevű jobboldali politikai találkozó szombat délutáni szekciójába Orbán Viktor magyar miniszterelnök kapott meghívást.

Eközben továbbra is dübörög a migránstaxiztatás a Földközi-tengeren.

Csak szombaton 265 migráns érkezett Máltára, akiket a szigetország kutatás és mentési övezetében találtak meg a helyi hatóságok – tudatta a máltai haderő. Az érkezők közül 36 embert az Ocean Viking nevű civil hajóról vettek át a máltai hatóságok. A hajó üzemeltetői ugyanakkor arra panaszkodnak, hogy a fedélzeten lévő további több mint 180 ember sorsa továbbra is bizonytalan, nem tudni, hol szállhatnak partra.

Málta azért nem vette át őket, mert őket nem az ország kutatási és mentési övezetében vette fedélzetére az Ocean Viking. A szombati a negyedik érkező csoport Máltán a héten. A szigeten hétfőn tanácskoznak az EU belügyminiszterei, ahol arról is szó lesz, hogy hogyan lehetne megosztani az érkezőket a tagállamok között.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére