Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Akár halálos is lehet a betegség, amely a migráció nyomán ütötte fel a fejét Svédországban

Forisek Ádám

2019.05.04. 16:28

Úgy tűnik, a bevándorláspártiak nem gondoltak arra, hogy az ellenőrizetlen migráció súlyos egészségügyi kockázatokkal is jár.

Aggasztó hírek kerültek napvilágra Svédországból. A Lundi Egyetem kutatása arra mutatott rá, hogy egyre több a Leishmania-fertőzés az országban.

A Leishmaniasis lappangása több nap, több hét is lehet, ekkor bőrfekélyek alakulnak ki, amelyekből a kórokozó kimutatható. A betegség Ázsiában, Kelet-Afrikában fordul elő, és egy parazita terjeszti, amely állatokról terjed át az emberre. Egyes légyfajták terjesztik, és csípésükkel jut be a szervezetbe. Vérátömlesztéssel, fertőzött tárgy (injekciós tű, egyéb szúró-vágó eszköz) révén, vagy akár közvetlen kontaktussal is terjedhet a fertőzés.

A Leishmaniasis tünetei között a bőrön, szájban és az orr nyálkahártyáján előforduló fekélyeket érdemes említeni. Súlyos esetben a parazita megtámadhatja a lépet, májat, valamint a nyirokcsomókat, ebben az esetben a betegség lázzal, az említett szervek megnagyobbodásával, a bőr kiszáradásával, étvágytalansággal és vérzékenységgel párosul.

IllusztrációFotó: AFP

Az egyetem sajtóközleménye szerint bár Svédországban ez még ritka betegségnek számít, a számok azonban azt mutatják, hogy az elmúlt tíz évben megduplázódott az esetek száma.

A kutatásban dolgozó szakértő, a fertőző betegségekre specializálódott Sara Karlsson Söbirk felhívta a figyelmet, hogy a Leishamiasis-esetek száma 2016-ban volt a legmagasabb, mint fogalmazott, „ez közvetlen következménye lehet az országba érkező bevándorlók magas számának, a legtöbb beteg ugyanis Szíriából és Afganisztánból származott.”

A doktornő figyelmeztetett: valószínűleg a fertőzések száma növekedni fog a skandináv országban, ezért az egészségügynek fel kell készülnie arra, hogy bizonyos társadalmi csoportokra fókuszáljon, ha a helyzet súlyosbodását el akarja kerülni.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére