Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Leszavazta a megállapodás nélküli kilépést az EU-ból a brit parlament

888.hu

2019.03.13. 20:40

Szerdán este a brit honatyák arról döntöttek, hogy Nagy-Britannia megállapodás nélkül lépjen-e ki az Európai Unióból. Ha igent mondtak volna erre, az azt jelentette volna, hogy a március 29-i kilépési dátum után a kétoldalú kereskedelmi, gazdasági és minden más kapcsolat rendezése nélkül hagyták volna el az uniót. A brit parlament tehát kinyilvánította, hogy a kilépés elõtt rendezni szeretné a vitás kérdéseket az EU-val. Csütörtökön újabb szavazás várható.

Mint ismert, a héten a brit parlament az Európai Unióból történő kilépés módjáról szavazott, és csütörtökön még egy újabb szavazás várható. Kedden arról döntöttek a honatyák, hogy elfogadják-e Theresa May EU-val kötött megállapodását. Ez végül nem kapott többséget, így a brit miniszterelnök által beígért újabb szavazás következett szerdán este. Itt már az volt a kérdés, hogy a szigetország megállapodás nélkül lépjen-e ki az Európai Unióból.

Az előzetes várakozások szerint alakult a szavazás eredménye,

a képviselők többsége úgy határozott, hogy nem támogatja a megállapodás nélküli kilépést. A londoni alsóház elutasította annak a lehetőségét, hogy az Egyesült Királyság bármikor és bármilyen körülmények között a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételeiről szóló megállapodás nélkül lépjen ki az Európai Unióból.

Viszont meglepetés is történt. Mindezt úgy szavazták meg, hogy a kilépésről szóló törvény egyik kiegészítéséről szóló szavazás során dőlt el. Az ezzel kapcsolatos fejlemények érdekesek lesznek, a BBC szerint Theresa May miniszterei élénk eszmecserét folytatnak, néhány miniszter akár be is adhatja a lemondását.

A döntés jogilag nem köti a kormányt, a képviselők csak véleményt nyilvánítottak.

321 képviselő szavazott a megállapodással való kilépés mellett és 278 szavazott ellene.

A brit honatyák így csütörtökön is véleményt nyilváníthatnak a Brexittel kapcsolatban. A csütörtök esti szavazás arról fog szólni, hogy Nagy-Britannia a március 29-i kilépés elhalasztását fogja kérni az EU-tól. Itt azzal a problémával kell szembenéznie a briteknek, hogy "csak úgy" nem kérhetnek halasztást az EU-tól, azt meg kell indokolni. Ezután pedig az uniós tagállamok szavaznak a britek kéréséről.

A halasztás esetén további problémát jelentenek a májusi Európai Parlamenti választások. Ugyanis az EU úgy számolt, hogy a britek ezen már nem vehetnek részt. Ám a kilépés elhalasztásával a britek tulajdonképpen még benn maradnának az EU-ban, ám nem lenne Európai Parlamenti képviseletük. A csütörtöki szavazás után, ha a honatyák a kilépés elhalasztására voksolnak, akkor ezt a helyzetet is meg kell oldania valahogy Theresa Maynek és az EU-nak.

Ebben az esetben Junckerrel kellene tárgyalnia a brit miniszterelnöknek, és ahogy tegnapi cikkünkben írtuk, az Európai Bizottság isiászos elnöke az elmúlt években igyekezett mindent megtenni, hogy kitoljon a britekkel.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére