Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Szijjártó: a Budapest Folyamat a bevándorláspárti erõk megállításának szimbóluma lesz

888.hu

2019.02.16. 18:00

A Budapest Folyamat a bevándorláspárti erõk megállításának szimbóluma lesz - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szombaton az MTI-vel.

A Figyelő Budapest Folyamatról írt cikkét megerősítve a tárcavezető azt mondta, a jövő szerdai isztambuli ülésen a magyar kormány nem hagyja majd, hogy egy, a fővárosáról elnevezett folyamat újabb migránsok Európába hozásának platformja legyen – írja az MTI.

Ahogy az elmúlt időszakban szokásossá vált, az ülés a bevándorláspárti és a bevándorlásellenes erők összecsapása lesz – hangsúlyozta.

Ebben az esetben is jól látszik, hogy Soros György és hálózata, az ENSZ-tisztviselői és Brüsszel is arra akarja felhasználni a Budapest Folyamatot, hogy újabb migrációs hullámokat indítsanak el Európa felé – fejtette ki.

Az ülés végén egy olyan határozatot akarnak elfogadni, amely újabb migrációs útvonalak megnyitásának szükségességéről beszél – mondta a külügyminiszter, kiemelve, hogy a magyar kormány ezt a lehető leghatározottabban ellenzi.

Összecsapás várható, tekintettel arra, hogy amióta a globális migrációs csomagot az ENSZ-nek nem sikerült egyhangúan elfogadtatni, különböző nemzetközi szervezetek és találkozók alkalmával kívánják részenként keresztül tolni a dokumentumban foglaltakat – fogalmazott. A Budapest Folyamatot is erre akarják felhasználni, így nagy vita lesz, de a magyar kormány és a migrációellenes álláspontot képviselők nem fogják elfogadni a migrációt elősegíteni hivatott újabb határozatot sem – értékelt Szijjártó Péter.

A Budapest Folyamatban a részt vevő országok a Selyemút térség – Afganisztán, Pakisztán, Banglades, Irak, Irán – migrációs kérdéseire fókuszálnak. Ezt az 1993-ban létrehozott együttműködést azért nevezték így el, mert a résztvevők első hivatalos találkozója a magyar fővárosban volt. Mára összesen 52 állam vesz részt a Budapest Folyamatban, és 7 ország rendelkezik megfigyelői státussal, többek között az Egyesült Államok. Magyarország ebben az együttműködésben társelnökként vesz részt, az elnöki feladatokat 2006 óta Törökország látja el.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére