Deutsch Tamás: csúfosan megbukott a Soros-szeánsz
2019.01.30. 21:45
A mostani Magyarországról szóló vita csúfosan megbukott az alacsony érdeklődés miatt – jelentette ki Deutsch Tamás, a Fidesz EP-képviselője Brüsszelben a vita után az Origónak. A politikus nem zárta ki, hogy a májusi EP-választásig ismételten előkerül hazánk ügye.
Egy vörös segélyt kapott a magyar ellenzék a bevándorláspárti többségű Európai Parlamenttől azzal, hogy ismét napirendre vették a magyar helyzetet – mindezt Deutsch Tamás mondta a vita után Brüsszelben. A fideszes politikus szerint egyfajta segítséget akart adni az uniós testület a magyar bevándorláspárti ellenzéknek, de ez a kísérlet csúnyán megbukott az alacsony érdeklődés miatt.
Közölte, gyakorlattá vált a közép-európai országok lenézése az utóbbi években. Úgy látja, az EP-nek semmilyen joga sincsen arra, hogy egy szuverén ország belügyéről vitát folytasson, mivel ez nem tartozik a hatáskörébe. Deutsch szerint ez egy tőről metszett politikai összecsapás volt a bevándorláspárti többség és a bevándorlásellenes kisebbség között. Egyetlen érintett sem tiltakozott, amikor Soros György egyik erős "lobbiszervezete" listát készített a "megbízható sorosista EP-képviselőkről" – tette hozzá.
Szólt arról is, hogy Frans Timmermans szereplése minimum kétséges volt, mivel a politikus ma már az európai szocialisták csúcsjelöltje, ezért ezt az eseményt is kampányolásra használta.
Deutsch Tamás közölte, hogy nem zárható ki, hogy a májusi választásokig ismételten napirendre veszik a magyar ügyet. Szerinte a bevándorláspárti képviselők mindig valamilyen magasztosnak tűnő eszmébe csomagolják a mondanivalójukat, pedig sokkal tisztességesebb lenne, ha egyenesen kimondanák, hogy azt szeretnék, hogy migránsok százezreit fogadja be Magyarország.
A fideszes EP-képviselő kijelentette, felháborító, hogy az EP napirendjén olyan témák nem szerepelnek, mint a franciaországi brutális rendőri fellépések, vagy éppen a marosvásárhelyi egyetem ügye. Az utóbbi eseményről azt mondta, hogy Romániában a magyar szak megszüntetésével valóban a felsőoktatási tanszabadság sérül, és erről semmit sem beszélnek a bevándorláspárti politikusok. A magyar ellenzék viselkedéséről úgy vélekedett Deutsch, hogy jobban gyűlölik Orbán Viktort, mint amennyire szeretik a hazájukat.