Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Ez a különbség egy globalista és egy bevándorlásellenes politikus között

Forisek Ádám

2019.01.16. 15:28

Macron Franciaországában évek óta nõ a zömmel afgánok által beadott menedékkérelmek száma. A bevándorlásellenes Olaszországban közben homlokegyenest más tendenciát figyelhetünk meg.

A francia belügyminisztérium közlése szerint 2018-ban 122 743 menedékkérelmet nyújtottak be migránsok az országban, ami azt jelenti, hogy 2014 óta gyakorlatilag töretlenül nő a bevándorlók száma az államban – írja a Le Monde. Ez a 2017-es évhez képest 22 százalékos növekedést jelent. A francia állam tavaly 46 700 migránsnak meg is adta a menekültstátuszt, ami kilenc százalékkal több a 2017-ben bejegyzett számnál. A legtöbb menedékkérelmet Afganisztánból, Szíriából és Szudánból származó bevándorlók kapják. 

Franciaország vált ezzel egyébként a legvonzóbb országgá, legalábbis az afgán migránsok számára, az ő számarányuk az országban 55 százalékkal növekedett a tavalyi évben. 2017-ben az afgánok menedékkérelmének elfogadása átlagosan 83 százalék volt. 

Érdemes azonban megjegyezni, hogy a menekültstátuszt Franciaországban kérvényezők 37 százaléka már más európai uniós tagállamban is benyújtotta menedékkérelmét, jellemzően Németországban vagy Svédországban. Franciaországgal azonban nem igazán lőnek mellé a migránsok, ugyanis ha el is utasítják menedékkérelmüket, az még nem jelenti automatikusan azt, hogy ki is fogják őket toloncolni. 

Homlokegyenest más tendencia figyelhető meg Olaszországban, ahol tavaly márciusban következett be bevándorlásellenes fordulat: a főleg Matteo Salvini belügyminiszter nevével fémjelzett migrációs politika már 2018 nyarára is szemmel látható eredményeket hozott. 2018 júliusában mindössze 16 919 migráns érkezett Olaszországba, ez a szám 2017 nyarán még 85 197 migránsra rúgott. 

A két merőben eltérő politika pedig ugyanennyire eltérő eredményekkel is szolgál: Macron válságról válságra bukdácsol, míg Matteo Salvinit a közvélemény-kutatások következetesen a legnépszerűbb olasz politikusnak tartják.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére