Kubatov: én ezt a harmincadik aranyat akarom!
2019.01.11. 13:45
Kubatov Gábor immár 8 éve Magyarország legnépszerűbb klubjának, az FTC-nek az elnöke, tavaly októberben pedig újabb négy év bizalmat kapott. 2011 óta a Fradi kilábalt a gödörből, jöttek a sikerek, a fejlesztések, ám mellettük kudarcok is akadtak szép számmal. Kubatov szerint az egyik nagy hiányosság a klub életében, az az utánpótlás.
Itt valóban elvesztegettünk jó pár évet, bár a jó szándékunk elvitathatatlan”
– fogalmazott az interjúban.
Az elmúlt időszakban több edző is megfordult a felnőtt labdarúgóknál, de a leghosszabban Thomas Doll ült a Fradi kispadján. A német edző sok mindent letett az asztalra, ám tavaly ősszel menesztette a klub. Kubatov szerint Doll
Abban hibázott talán a legnagyobbat, hogy nem kérte ki a körülötte levő emberek véleményét, ment a feje után.”
A csalódás egyértelműen abból fakadt a Fradinál, hogy egyetlen szezonban sem jött össze a nemzetközi szereplés. A Fradi-szurkolók, a közvélemény már jóval Doll kirúgása előtt követelte a német edző menesztését, ám a klubelnök szerint óvni kell attól a Ferencvárost, hogy
közönségnyomásra döntsön edzőkérdésben. Döntött a Fradi már így Nyilasi Tibor, Novák Dezső ügyében korábban, és utólag nézve szégyellni való dolognak tartja az ember.”
Az interjú egyik legérdekesebb része a magyar játékosokról, azok hozzáállásáról szól. Sok kritika éri a Fradit, miért játszik olyan sok idegenlégiós a klubban. Kubatov Gábor ezekre azt válaszolta:
A menedzserek belépésével a játékosok mentalitása is megváltozott, nemrég fogalmaztam meg először így, pillanathedonisták lettek, nem néznek messzire, csak az a fontos, hogy azonnal minél többet keressenek. Õk és a menedzsereik. Külföldről hazahozni egy magyar válogatott játékost tizedannyiba kerül, mint Magyarországon megvenni egy korosztályos válogatottat, [...] Aztán itt van a légiósok ügye, töredékéért tudjuk szerződtetni a külföldi játékost, mint a magyart. Ez nem normális, ahogy az sem, hogy egyesek inkább elmennek padozni más csapatba kétszer annyi fizetésért, minthogy a Ferencvárosban játsszanak. Ez ma a helyzet, ezért nincs annyi magyar labdarúgó a csapatban, mint szeretnénk.”
Az interjúban szó esik a Fradit hátrányosan érintő bírói döntésekről, melyek – érdekesmód – mindig a tétmeccseken jönnek elő. Kubatov szerint nem helyénvaló, hogy állandóan a Fradi kárára tévedjenek a bírók. Hozzáteszi azonban: nem kérnek a bírói segítségből, a klub csak azt kéri, hogy ne ellenük fújjanak. Az MLSZ mellett természetesen elő kerül Böde Dániel ügye is, akire jelenleg a szurkolók klubikonként tekintenek. Kubatov szerint jelenleg a csapat egysége a legfontosabb, ebben fontos szerepe van Bödének, de
neki csapatkapitányként őrködnie kell a csapategység fölött, amire nagy szükségünk van ahhoz, hogy bajnokságot nyerjünk.”
A klubelnök szerint nála pattog a labda, és friss hír az is, hogy Böde Dániel megkezdte a felkészülést a Fradinál.
Teljesen egyértelmű, mi a cél a Fradinál. Mint Kubatov fogalmazott:
Édesanyám megtanított arra, hogy nem »akarom«, hanem »szeretném«, de én ezt a 30. aranyat akarom! Bármilyen pimasz mondás ez, el akarjuk hozni, ez nekünk kell, szükségünk van rá. A Ferencváros idén 120 éves és ehhez hozzátartozik, hogy bajnokságot akarunk nyerni, méghozzá a harmincadikat.”
Az interjú végén szó esik a szurkolókról is. Szerinte az az időszak, amíg tartott a bojkott a klub ellen, nagyon nehéz volt. Ártott mindenkinek. A szurkolóknak, a játékosoknak és a klubnak is. De mióta megszületett a döntés, és visszatértek az ultrák, több fantasztikus esemény is történt. Kubatov szerint ilyen a Maccabi Tel-Aviv elleni El-meccs, ahol benne voltak a levegőben az antiszemita jellegű kijelentések, de a szurkolók „felnőttek a feladathoz”, s „egy rossz hangot sem hallhattunk (a stadionban), ez pedig nagy büszkeség számunkra, hogy eljutottunk idáig”. Kubatov megemlített még egy Mezőkövesd elleni bajnoki mérkőzést is, ahol – annak ellenére, hogy a Fradi nagyon enerváltan játszott – a szurkolók nem kezdték el szapulni a játékosokat, hanem az utolsó percig buzdították a csapatot.
a fontos döntések előtt az ultrák vezetőit tájékoztatni szoktuk. Ha például edzőváltás van, akkor elmondjuk nekik az okokat és ha igény van rá, akkor leülünk és megbeszéljük velük a döntéseket. Õszinte és korrekt a viszony, le tudunk ülni egymással”
– értékelt a klubelnök.