Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Románia végül tartózkodott az ENSZ migrációs csomagjának szavazásán

Forisek Ádám

2018.12.25. 17:25

Bukarest az uniós soros elnökség által megkövetelt semlegesség jegyében tartózkodott.
BUKAREST, 17:25

Bukarest az uniós soros elnökség által megkövetelt semlegesség jegyében tartózkodott.

A bukaresti  kormánnyal szemben kritikus G4Media a bukaresti külügyminisztériumtól kért magyarázatot arra, hogy Románia miért változtatta meg a paktumot korábban támogató álláspontját.

A román elnöki hivatal ugyanis november végén még azt közölte: Klaus Johannis államfő jóváhagyta a bukaresti kormány javaslatát, hogy Románia csatlakozzék az ENSZ globális migrációs csomagjához, amelyet december 10-11-én Marokkóban fogadtak el. Az államfő és a kormány közti egyetértés szellemében Románia Marokkóban támogatólag nyilatkozott a paktumról, ám a múlt héten a világszervezet közgyűlésén rendezett szavazáson már tartózkodott.

A G4Mediának küldött válaszában a bukaresti külügyminisztérium azt írta: Románia azért vett részt a marokkói tanácskozáson, mert méltányolja azt a másfél éves nemzetközi erőfeszítést, amely a migráció "biztonságossá, rendezetté és szabályozottá" tételét célozza. Megemlítik, hogy értelmezésük szerint az ENSZ-csomag "nem bátorítja" a migrációt, "jogilag nem kötelező érvényű" dokumentum, és "nem hoz létre új jogokat", hanem "ihletforrásként" összegzi azokat a jó megoldásokat, amelyekre az államok migrációs politikájukat alapozhatják.

A bukaresti külügyminisztérium szerint Románia – amely 2019. január elsején veszi át fél évre az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét – azért döntött úgy, hogy tartózkodik a migrációs paktumról rendezett szavazáson, mert kiegyensúlyozott megközelítésre törekszik a kérdésben, ugyanis leendő uniós elnökként semleges álláspontra kell helyezkednie egy olyan kérdésben, amelyben Európában nincs konszenzus – összegzi az MTI.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére