A liberális zsidók védik a Magyar Narancsot, szerintük a lap csak véletlenül lett antiszemita
2018.12.07. 18:00
Egészen elképesztő fordulatot vett a címlapbotrány. Tegnap megírtuk, hogy a liberális lapok műfelháborodása a Figyelő címlapján – amelyen a Mazsihisz elnökét ábrázolták – teljes mértékben hiteltelen, hiszen korábban a Magyar Narancs becsületsértő, sztereotip és antiszemita címlapokkal is jelentkezett már. Felhívtuk a morállóf888szt lóbáló liberálisok figyelmét arra, hogy bizony gusztustalanabbnál gusztustalanabb cikkeik messze kimerítik a kettős mérce fogalmát.
Erre fel ma a Szombat nevű zsidó kulturális folyóirat hasábjain olyan cikket közölt Gadó János, hogy kiakadt a kettősmérce-detektor.
Azt írja, hogy
"a Figyelő ugyanis jelenleg csupán egy – minden egyéni karakterétől megfosztott – jobboldali, kormánypárti lap. Így a felháborodás elsősorban nem is az újságnak szólt, hanem annak a kormányon lévő jobboldalnak, amely még mindig nem átall zsidóellenes sztereotípiákkal élni, miközben megingatja a többpárti, szabadpiaci jogállam alapjait is."
De csak ezután jön a java:
"a Magyar Narancs egy markáns karakterű, önálló arculatú lap, amelynek hagyományai között nem szerepel az antiszemitizmus, így korábbi sérelmek emléke sem térhet vissza. S a baloldali antiszemitizmusnak sincsenek mély hagyományai Magyarországon. Ezért a Narancs címlapja nem váltott ki komoly elítélő visszhangot – a túlnyomórészt amúgy is a baloldallal azonosuló – zsidó körökben."
A szerző megjegyzi, hogy ugyan a Magyar Narancs címlapja is hordoz magában némi antiszemita felhangot, de Gadó János szerint:
a Figyelő a hazánkban nagy hagyományú, jobboldali, kormánypárti antiszemitizmus okozta sebeket tépi fel, immár nagyon sokadszor. A Narancs címlapja viszont egyszeri eltévelyedésnek tekinthető, melynek nincsenek előzményei, így nem tép fel mély sebeket."
Tehát a Figyelő antiszemita csak, a Magyar Narancs nem az. Az egyszeri eltévelyedés – úgymond – elszigetelt eset volt, mint azok a terrortámadások, amelyeket muszlimok hajtottak végre Európa-szerte.
Ezekre a gyöngyszemekre csak nemrég bukkantunk: a HVG Andy Vajnát épp sztereotip módon ábrázolja, a 444-nél Kerner Zsolt pedig a holokausztot relativizálja. De tudjuk, hogy ezek is csak elszigetelt, egyedi esetek.