Kovács Zoltán kioktatta Soros lapját, a The New York Timest
2018.12.06. 08:30
Az államtitkár szerint a "manhattani klikkhez" a héten csatlakozott a The Guardian című baloldali brit újság egyik cikkírója is, aki "véletlenül" a Central European University (CEU) egy volt professzora, és aki "gyászolja a szomorú napot, amikor a CEU-t kiszorították Magyarországról".
Csakhogy ez nem így történt. Az intézmény teljes mértékben akkreditált Közép-európai Egyetemként még mindig szabadon működik Magyarországon"
– tisztázta (ismét) a helyzetet az államtitkár.
A CEU viszont a saját bevallása szerint még mindig nem folytat semmilyen felsőfokú képzést az Egyesült Államokban"
– tette hozzá.
Kovács Zoltán szerint a The New York Times szerkesztőbizottsága biztosan álmatlanul hánykolódik a magyarországi médiaegyensúly miatt. Egy olyan lap szerkesztőbizottságáról van ugyanis szó, amelyet tetten értek azzal kapcsolatban, hogy jelentős hirdetési kedvezményeket ad baloldali csoportoknak, például a MoveOn.org nevű lobbicsoportnak, miközben teljes árat számít fel a konzervatív csoportoknak.
Az államtitkár szerint a The New York Times szerkesztőbizottsága azt állítja, hogy "Magyarországon jelenleg több száz kormánypárti hírforrás van, szemben azzal a harminceggyel, amennyi 2015-ben volt".
Nem mondanak semmit viszont arról a meggyőző nézettségi aránnyal rendelkező magyar médiáról – beleértve a legnagyobb televíziós hírcsatornát és a legnagyobb online hírportált –, amely következetesen és fennhangon kritikus az Orbán-kormánnyal szemben"
– írta Kovács Zoltán.
Van-e egyáltalán olyan tagja a szerkesztőbizottságnak, aki beszél magyarul? – tette fel a kérdést írásában az államtitkár.
Magyarország "jóakarói" is egyöntetű sivalkodásba kezdtek a Soros-egyetem elköltözése miatt. Judith Sargentini is könnyes búcsút vett a Soros-egyetemtől.
Nagyon szomorú nap ez Európa tanszabadságának, különösen természetesen Magyarországon, de egész Európában"
– mondta a Magyarországot elítélő jelentés megálmodója.
Guy Verhofstadt liberális politikus is valamiért személyes ügyként kezeli a Soros-egyetem körüli felhajtást. Szerinte ugyanis sötét nap ez Európában az oktatás szabadsága és a liberális demokrácia számára. A képviselő "szégyenletesnek" nevezte, hogy az Európai Néppárt (EPP) mindezt eltűri és végignézi.