A németek egy kis pénzért cserébe bármikor romba döntik Európát és a hazájukat
2018.11.27. 17:40
Angela Merkel uralma alatt nemcsak a közbiztonság zuhant a mélybe Németországban, hanem a korrupció is elharapódzott. Óriási feszültséget okozott a Merkelisztánnak is csúfolt nyugat-európai államban, hogy sokan a bevándorlási hullámot meglovagolva akartak meggazdagodni. Itt elsősorban nem az embercsempészekre kell gondolni, hanem azokra a korrupt hivatalnokokra, akik a hazájuk biztonságát sutba dobva egy kis kenőpénzért cserébe mindenkinek megadták a menedékjogot, hadd maradjanak szépen náluk.
A legemlékezetesebb eset tavasszal derült ki. Egy brémai menekültügyi hivatalnok szó szerint termékként árulta a menedékjogot, ezáltal 2000 olyan menedékkérő jutott letelepedési engedélyhez, akiknek a szabályok értelmében nem járt volna a német állam védelme. Az ügyet még pikánsabbá tette, hogy a fent említett bevándorlók zömének nem is Brémában kellett volna benyújtania a menedékkérelmét, azonban szervezetten, buszokkal szállították őket a korrupt hivatalnokhoz, mondván ott biztos "helyesen" bírálják majd el az ügyüket.
Azonban ez csak a jéghegy csúcsa volt, hiszen kiderült, hogy Németország közel-keleti kirendeltségein, a konzulátusokon és a nagykövetségeken is szédületes sebességgel pörgött a korrupció. A friss jelentések szerint az intézmények sokszor az embercsempészekkel is összedolgoztak, hamis vízumokat és egyéb okmányokat adtak el, hogy minél több, menedékjogra nem jogosult migráns tudjon Németországba költözni.
Példaként említik az Erbílben (iraki Kurdisztán nem hivatalos fővárosa) működő német konzulátust, ahol a nyomozásuk szerint a legtöbb visszaélés és csalás történt. Az ottani embercsempészek azt ajánlották fel a Németországba migrálni vágyóknak, hogy 3000 és 13000 dollár közötti összegért lefizetik a konzulátus alkalmazottjait, így hozzájuthatnak a szükséges papírokhoz, amik segítségével Németországba mehetnek és nem kell ott kérvényezniük a menedékkérelmet, majd a vízumot és más egyéb okmányokat.
A lap nyomozása rámutatott, hogy 2017 augusztusa és decembere között zökkenőmentesen ment a csalássorozat, azonban akkor már olyan méreteket öltött az illegális iparág, hogy feltűnt a külügyminisztérium dolgozóinak is, akik vizsgálatot indítottak az ügyben. A lap úgy tudja, hiába gyanúsították meg az ottani dolgozókat a csalással, ők továbbra is a konzulátuson dolgoznak.
Ugyancsak hasonló dolog történt Bejrútban, Libanon fővárosában is. A jelentések szerint az ottani német konzulátuson dolgozott egy Mohamad J.-ként nevesített férfi, akiről bebizonyították, hogy 2014 decembere és 2015 májusa között működött igazán aktívan, akkor osztotta ki a legtöbb engedély nélküli vízumot.
A férfit végül Németországba szállították, ahol 11 ügyben emelnek majd vádat ellene, azonban szakértők szerint ennél sokkal több visszaélést is elkövethetett Mohamad, akár több mint kétszáz bűntényt is végrehajthatott a férfi. A tárgyalás során Mohamad J.-t nem vették őrizetbe, szabadon közlekedhet Németországban.
Külön érdekesség, hogy a németek nem lelkendeznek, mikor kiderül egy ilyen ügy és nem indítanak egyből nyomozást. A Spiegel felemleget egy esetet, mikor a hatóságok csak akkor voltak hajlandóak vizsgálatot indítani az ügyben, mikor már a német országos csatorna, a WDR is sugárzott egy adást a botrányról.