Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Olasz kormány: a francia étvágy hírhedt és már régóta ismerjük

Zelenka Dóra

2018.11.17. 17:18

Az olasz kormány egyik minisztere úgy fogalmazott: a francia elnök az EU Olaszország ellen irányuló nyomásának vezéralakja lett.

Az anonimitást kérő olasz miniszter szavai szerint Macron eltökélt szándéka Olaszország megbüntetése, ugyanis a francia kormánynak tervei vannak az országgal. A miniszter hozzátette, hogy Macron legfőbb célja az lenne, hogy nyomást gyakoroljon az olasz vezetésre. Mindezt azért, hogy az olaszok eladják az állami tulajdonban lévő olaj- és gázvállalatot (ENI), a hajógyártó cégüket (Fincantieri) és a villamos energia társaságukat (Enel).

Az olaszok szerint a francia parlament fő célja térdre kényszeríteni őket, hogy azután mindent a franciáktól vásároljanak.

"A franciák étvágya hírhedt és már régóta ismert" – tette hozzá a miniszter. Az ország elleni szankciók bevetésének lehetősége azután merült fel, miután a Liga és az Öt Csillag Mozgalom nem nyújtott be új költségvetést. A költségvetés első tervezetét Brüsszel ugyanis elutasította. Az olasz kormánynak keddig kellett volna benyújtania az új tervezetet, azonban ezt nem tette meg.

Õrült az EU, ha valóban megindítja ellenünk a jogsértési eljárást, akkor ugyanis 60 millió olasz fog egyszerre ellenük lázadni"

– szólalt fel az olasz belügyminiszter, Matteo Salvini.

Majd hozzátette: "Olaszországnak olyan kormánya van, amelyik a népével foglalkozik, én csak annyit mondanék, hogy mindenki foglalkozzon a maga ügyével, minket pedig hagyjanak dolgozni."

A miniszterelnök Giuseppe Conte szerint diplomáciai úton kell meggyőzni Jean-Claude Junckert, hogy ne indítsák meg az eljárást.

Juncker az Európai Bizottság többi tagjával együtt ugyanis erőteljesen bírálja az olasz kormányt.

Az olaszokat azonban nem rendíti meg az Uniós vezetők ellenszele. A kormány álláspontja széleskörű támogatást élvezett a szavazók körében, akik ma az EU-ban a leginkább euroszkeptikusnak számítanak. Ráadásul, ha népszavazást tartanának Olaszországban, akkor a jelenlegi állás szerint mindössze 44 százalék voksolna a bennmaradásra.

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére